Kwoki na uczelni czyli wystawa kur ozdobnych na SGGW

<strong>Kury z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii i Indii, najmniejsze kwoki świata i kurze olbrzymy, kury waleczne serca i tchórzliwe kokoszki - wszystkie te rasy będzie można podziwiać na wystawie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.</strong> Impreza popularyzatorska odbędzie się 12 i 13 lutego w siedzibie uczelni.

Główny cel wystawy organizowanej przez SGGW to popularyzacja ras kur ozdobnych. 40 hodowców z całej Polski zaprezentuje ok. 900 ptaków.

Prezentowane będą najmniejsze kury świata jakimi, m.in. Seramy, Szabo, Sebritki - o ciekawym rysunku upierzenia, Bantamki czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia.

Hodowcy pokażą też największe kury świata, do których należą Brahmy, Kochiny o masie ok. 7-10 kg. Przedstawią również kolekcję umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i "gołębim sercu".

Tegoroczny zjazd hodowców odbędzie się już po raz czwarty. Organizatorzy przekonują, że "materiał kurzy" jest unikalny, a zainteresowanie publiczności rośnie z roku na rok.

Wystawa będzie otwarta w godz. 10.00-18.00 (sobota) i 10.00-15.00 (niedziela). Cena biletu - 10 zł, dla dzieci do lat 13 - wstęp wolny.

Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się w Auli Kryształowej SGGW(ul. Nowoursynowska 166).

PAP - Nauka w Polsce

kol/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Nietypowa planeta okrąża dwie gwiazdy na prostopadłej orbicie

  • Fot. Adobe Stock

    Chiny/ Inżynier misji Chang'e 8: z Rosjanami rozważamy umieszczenie reaktora jądrowego na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera