Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu dla dzieci "Świetlik"

<strong>Jeszcze tylko do 31 stycznia można zgłaszać chęć udziału w IV edycji Konkursu Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych &quot;Świetlik&quot;</strong>. Wcześniej, 28 stycznia, na stronie konkursu pojawią się opisy doświadczeń, które będą musieli wykonać uczestnicy.

Do tej pory uczestnicy - uczniowie szkół podstawowych, mogli korzystać i sprawdzać swoją wiedzę wyłącznie poprzez rozwiązywanie testów i doświadczeń z poprzednich edycji konkursu. W najbliższy piątek na stronie "Świetlika" pojawią się doświadczenia do obecnej edycji, które umożliwią młodym ludziom przygotowanie się do finałowego testu.

Uczniowie mogą rozwiązywać i przeprowadzać eksperymenty zarówno w domu, pod okiem osób dorosłych, jak i w szkole, podczas lekcji z nauczycielami.

Organizatorzy konkursu zachęcają nauczycieli do tego, by wykorzystywali te doświadczenia jako alternatywny scenariusz lekcji. Zachęcają również do przesyłania fotorelacji z przeprowadzanych doświadczeń. Każde nadesłane sprawozdanie fotograficzne zostanie wyróżnione oraz umieszczone na stronie internetowej konkursu.

Część pytań dotyczących wykonanych eksperymentów ukaże się w teście finałowym. Pozostałe zadania będą poświęcone innym zagadnieniom z nauk przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, astronomii czy geografii), dostosowanym do wieku uczestników. Finał odbędzie się 22 marca w siedzibach zgłoszonych szkół.

Uczestnictwo ucznia w konkursie zgłasza szkoła albo inna jednostka edukacyjna (w takim przypadku wcześniej musi skonsultować się z Fundacją dla UJ).

Zgłoszenie ucznia związane jest z rejestracją na stronie internetowej, wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, a także z opłatą za konkurs, która wynosi 6 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.swietlik.edu.pl.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Jak mógł wyglądać przodek ludzi, ptaków i jaszczurek (ale nie żab)? Wizualizacja kręgowca sprzed 350 mln lat, który mógł pozostawić ślady na australijskiej skale. Credit: Marcin Ambrozik

    Najstarszy znany gad był Australijczykiem. Ślady pazurków sprzed 350 mln lat

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: dzięki implantom ślimakowym możemy przywrócić słuch całkowicie głuchym dzieciom

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera