Uczelnie i instytucje

Prof. Tadeusiewicz z AGH ma na swoim koncie ponad 1000 publikacji

<strong>1000 publikacji prof. Ryszarda Tadeusiewicza odnotowano w listopadzie w bazie prowadzonej przez Akademię Górniczo-Hutniczą</strong>. Nigdy wcześniej w uczelnianej bazie AGH nie zanotowano jeszcze tak dużego dorobku badawczego.

Ryszard Tadeusiewicz z Katedry Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH zajmuje się biocybernetyką, inżynierią biomedyczną, automatyką i robotyką i informatyką. Jego specjalnością naukową są systemy wizyjne robotów przemysłowych, systemy sensoryczne, sieci neuronowe i biocybernetyka.

AGH na swojej stronie poinformowała, że wśród 1000 publikacji naukowca zgromadzonych w bazie, 48 artykułów znalazło się w czasopismach z tzw. Listy Filadelfijskiej. Nazwisko badacza figuruje przy 64 publikacjach książkowych zarejestrowanych przez uczelnię. Uczelnia zwraca jednak uwagę, że nie wszystkich tych publikacji prof. Tadeusiewicz jest jedynym autorem.

Dla porównania, wśród setek osób zgromadzonych w bazie uczelni (http://www.bpp.agh.edu.pl/bpp.phtml ), nieliczni badacze przekraczają liczbę 200 publikacji, a nikt oprócz prof. Tadeusiewicza w bazie nie przekroczył 500 publikacji.

Jednak, jak zaznacza AGH, dokumentacja prowadzona przez uczelnię nie obejmuje całego dorobku naukowego Tadeusiewicza. Baza danych obejmuje opisy publikacji pracowników od 1999 roku, w wyjątkowych przypadkach także publikacji wcześniejszych. Tymczasem na stronie prowadzonej przez samego naukowca (www.Tadeusiewicz.pl) można znaleźć wykazy prac także z okresów wcześniejszych, które dowodzą, że przed publikacjami wziętymi pod uwagę w bazie danych, miał już na koncie ponad 300 opublikowanych artykułów naukowych, ponad 70 wydanych książek i ponad 150 artykułów popularnonaukowych i publicystycznych.

Prof. Tadeusiewicz podkreśla, że niektóre starsze publikacje nie są na jego stronie uwzględnione.

Ryszard Tadeusiewicz na AGH pracuje od początku lat 70. Jak można przeczytać na stronie badacza, jest on doktorem honoris causa 12 uczelni, w tym 4 zagranicznych. Współpracował z ponad 20 naukowymi instytucjami zagranicznymi.

Informację o rekordowym wyniku Tadeusiewicza można znaleźć tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera