Młody Innowator - konkurs dla uczniów

Uczniowie szkół podstawowych (od czwartej klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zgłaszać swoje nowatorskie pomysły do konkursu <strong>&quot;Młody Innowator&quot;,</strong> organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT i Towarzystwo Kultury Technicznej.

Konkurs przebiega w trzech etapach: eliminacje szkolne (do 1 marca), eliminacje okręgowe (do 31 marca) i ogólnopolskie (do 12 maja). Zwycięzców poznamy do 31 maja 2011 r.

To już czwarta edycja konkursu. Udział zespołów uczniowskich w konkursie polega na poszukiwaniu pomysłów, zbieraniu informacji, wykonaniu projektu, przedmiotu, modelu lub makiety i przedstawieniu swojej pracy na forum klasy, szkoły.

Tematem projektu zgłoszonego w konkursie może być dowolne rozwiązanie polegające na udoskonaleniu już istniejącego produktu lub opracowaniu nowego, mającego cechy oryginalności. Organizatorzy zalecają, aby rozwiązanie było jak najprostsze.

Proponowana innowacja powinna być przedstawiona w formie rysunków, zdjęć i opisu. O ile to możliwe należy dołączyć model lub prototyp produktu, który powinien mieścić się w sześcianie o boku 50 cm.

W czasie konkursu uczniowie mają szansę kształcić swoje umiejętności wykorzystywania posiadanej wiedzy w praktyce, rozwijać pomysłowość i zaradność, uczyć się pracy zespołowej, uwierzyć w swoje możliwości.

W poprzednich edycjach nagrodzono m.in. automatyczny system wyrzucania śmieci, parasol na szelkach, suszarkę do tablicy czy wentylator z czujnikiem ruchu.

Organizatorzy zapowiadają, że dla autorów i nauczycieli prowadzących trzech najlepszych prac przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe, a ich "wartość uzależniona jest od możliwości pozyskania sponsorów".

Więcej informacji tutaj.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 13.04.2023.  Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak. PAP/Radek Pietruszka

    Ukraina/ Rektor Szkoły Głównej Handlowej doktorem honoris causa uczelni ekonomicznej w Kijowie

  • Prof. Andrzej Bochenek. Fot. arch. AHP

    Śląskie/ Prof. Andrzej Bochenek uhonorowany Wawrzynem Lekarskim

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera