Magdalena Burnat-Mikosz w Instytucie Sobieskiego o innowacjach

W najbliższą środę, 27 października, w Instytutu Sobieskiego w Warszawie odbędzie się spotkanie z Magdaleną Burnat-Mikosz pt. <strong>&quot;Jak państwo może wspierać innowacje? Przegląd doświadczeń światowych i propozycje dla Polski&quot;.</strong>

"W naszym kraju o innowacyjności głównie się dyskutuje. Gdy przychodzi do konkretnych działań okazuje się, że system edukacyjny jest nieefektywny, nakłady na naukę za małe, przedsiębiorczość oparta o przewagi cenowe, a nie jakościowe, a system podatkowy antybodźcowy" - napisano w zapowiedzi spotkania.

Jako jeden z instrumentów wspierania innowacyjności gospodarki, którym dysponuje państwo, organizatorzy spotkania wskazują politykę podatkową oraz dotacje. To właśnie na ich temat ma mówić gość Instytutu Sobieskiego - Magdalena Burnat-Mikosz. Podczas spotkania mają zostać również przedstawione porównawcze badanie podatkowych systemów wsparcia innowacji na świecie oraz propozycje rozwiązań dla Polski.

Magdalena Burnat-Mikosz jest często nazywana "królową polskiego consultingu". Ukończyła Ecole International de Science Politiques i College of Europe - Natolin. W czasie negocjacji akcesyjnych współpracowała z Janem Kułakowskim. Pracowała również w Arturze Andersenie, Ernst & Young i Accreo. Obecnie jest szefową działu dotacji i ulg inwestycyjnych, partnerem w Deloitte.

PAP - Nauka w Polsce

jpo/ agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik. PAP/Rafał Guz

    Przedstawiciele centrów nauki i muzeów z 50 krajów spotkają się w Warszawie

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ W Stalowej Woli zakończył się kosmiczny hackathon

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera