University of Sheffield informuje na swoich stronach internetowych o badaniu przeprowadzonym razem z University of Montpellier we Francji. Jego wyniki potwierdzają tezę, że nasi aktualni partnerzy życiowi różnią się z wyglądu od partnerów idealnych. <br /><br />
Okazało się, że partnerzy życiowi są innego wzrostu, wagi i masy ciała niż byśmy sobie tego życzyli. W dodatku preferencje różnią się między kobietami i mężczyznami. Kobiety więcej fantazjują nt. wyglądu idealnego partnera, podczas gdy partnerki mężczyzn są bardziej zbliżone do ideału.
W dodatku mężczyźni przeważnie chcieliby by ich partnerka była szczuplejsza niż jest w rzeczywistości, kobiety z kolei wolałyby partnera o bardziej potężnym wyglądzie.
"To, co preferujemy u idealnego partnera i to, co mamy, różni się znacząco. Dzieje się tak dlatego, że ideały są zazwyczaj rzadkie lub niedostępne" - stwierdza dr Alexandre Courtiol z University of Sheffield. MN
PAP - Nauka w Polsce
krf/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.