Startuje liga zadaniowa z matematyki finansowej

Wrocławski Portal Matematyczny we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacją Banku Zachodniego WBK organizują po raz pierwszy <strong>ligę zadaniową z matematyki finansowej.</strong>

Liga trwa od października do czerwca w każdym roku szkolnym. Można do niej przystąpić w dowolnym momencie i robić dowolnie długie przerwy.

Pierwszego dnia miesiąca na stronie www.matematyka.wroc.pl jest publikowany miniwykład o tematyce finansowo-ekonomicznej oraz związane z nim trzy zadania - osobne dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy nadsyłać do końca danego miesiąca.

Trzeciego dnia każdego miesiąca będą publikowane odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań z ostatniej rundy ligi, a piętnastego dnia każdego miesiąca - wyniki uczestników i ich aktualny ranking ustalony na podstawie sumy punktów z poszczególnych miesięcy. Klasyfikacja prowadzona jest oddzielnie w każdej kategorii wiekowej.

Na zakończenie edycji oraz w wybranych miesiącach najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymują nagrody-niespodzianki, ufundowane przez BZ WBK.

Od wielu lat Wrocławski Portal Matematyczny prowadzi też kilka innych, cieszących się powodzeniem lig zadaniowych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów oraz ligi otwarte: łamigłówkową, kalkulatorowo-komputerową, lingwistyczną (lingwistyka matematyczna) i maratońską.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Naukowiec: im bogatsza bioróżnorodność, tym stabilniejsze i bezpieczniejsze środowisko

  • Fot. Adobe Stock

    IOŚ-PIB: różnorodność biologiczna fundamentem ochrony przyrody

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera