Startuje druga edycja projektu "Matematyka dla ciekawych świata"

Wykładem o całkowaniu stosowanym przez uczonych starożytnych rozpocznie się 2 października o godz. 10.00 na Wydziale Geologii UW w Warszawie druga edycja projektu zatytułowanego<strong> &quot;Matematyka dla ciekawych świata&quot;.</strong><br /> 

"Matematyka dla ciekawych świata" to cykl spotkań dla licealistów organizowanych przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań poprzez ukazanie tematów i metod wychodzących poza szkolne schematy.

Zaproszenie organizatorzy kierują szczególnie do uczniów klas II i III liceów oraz III i IV techników. Spotkania są bezpłatne i będą odbywać się w soboty, na ogół co dwa tygodnie, a prowadzić je będą pracownicy naukowi i studenci UW i innych uczelni warszawskich.

Jak zapowiada koordynatorka programu dr Maria Gokieli z ICM, w edycji 2010/2011 poruszone zostaną bardzo podstawowe, a nieobecne w szkole zagadnienia koncentrujące się na pojęciu całki, pochodnej, ciągłości oraz podstaw analizy sygnałów.

Całce i całkowaniu poświęcone będą trzy kolejne spotkania październikowe. W sumie matematyka dla ciekawych świata królować będzie podczas 12 sobót. Ostatnie spotkanie zaplanowano na 16 kwietnia przyszłego roku. Rejestracja i szczegóły na stronie licealiści.icm.edu.pl.

PAP - Nauka w Polsce, Waldemar Pławski

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

  • 24.04.2023 PAP/Szymon Pulcyn

    Łódź/ W ogrodzie botanicznym kwitnie ponad 50 tys. tulipanów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera