Archiwalne numery Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego w internecie

Wszystkie numery Dziennika Ustaw i Dziennika Urzędowego Monitor Polski, wydane w latach 1918-1999, zostaną do końca grudnia zdigitalizowane i umieszczone w internecie na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

Rządowe Centrum Legislacji podpisało umowę z Biblioteką Narodową dotyczącą wykonania elektronicznej formy tekstów Dziennika Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej i Dziennika Urzędowego Rzeczypospolitej Polskiej Monitor Polski - poinformował PAP w poniedziałek Piotr Kowalczyk z Centrum Informacyjnego Rządu.

Zeskanowane zostaną oryginalne, opublikowane teksty dzienników urzędowych, znajdujące się w zbiorach Biblioteki Narodowej, wydane w latach 1918-1999.

Jednocześnie, jak zapewnił Kowalczyk, Rządowe Centrum Legislacji systematycznie uzupełnia elektroniczne dzienniki, znajdujące się na stronie internetowej www.rcl.gov.pl. Aktualna baza elektronicznych dzienników zawiera numery wydane w latach 2001-2010.

Skanowanie dzienników z lat 1918-1999 zakończone ma zostać do 31 grudnia, a do końca I kwartału 2011 r. powinny znaleźć się na stronie internetowej www.rcl.gov.pl (z możliwością pobrania i wydrukowania).

Jak przypomniał Kowalczyk, aktualnie na końcowym etapie uzgodnień znajduje się projekt nowelizacji ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, zgodnie z którym od 1 stycznia 2012 r. dzienniki urzędowe wydawane będą wyłącznie w postaci elektronicznej. Zakłada się, że przyjęcie projektu ustawy przez Radę Ministrów nastąpi we wrześniu. Nowela ma na celu zapewnienie powszechnego, łatwego i bezpłatnego dostępu do kompletnych, ogłoszonych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim tekstów aktów normatywnych. AGZ

PAP - Nauka w Polsce

abe/ jra/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Symulacja interferencji dwóch fal. Źródło: Wikipedia

    DeepQuadrature: szybsze, tańsze i bardziej precyzyjne pomiary optyczne

  • Gran Via, jedna z głównych ulic Madrytu. 28.04.2025 EPA/BORJA SANCHEZ-TRILLO

    Ekspert o przyczynie blackoutu na Płw. Iberyjskim: splot wielu czynników, a później efekt domina

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera