
<strong>Nauczyciele przyrody spotkają się 4-5 września w Poznaniu na XI Ogólnopolskim Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.</strong> "Celem naszego forum jest aktualizacja wiedzy przyrodniczej i wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami wszystkich typów szkół" - poinformowała PAP dr Iwona Piotrowska, kierownik Pracowni Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej, która organizuje tegoroczne forum.
W programie spotkania znalazły się wykłady, warsztaty multimedialne i wyjazdy terenowe.
Uczestnicy forum będą mogli wysłuchać wystąpień na temat kształtowania krajobrazu i jego degradacji, georóżnorodności i różnorodności biologicznej w krajobrazach naturalnych i antropogenicznych, badań wody, osadów i gruntów, a także na temat meteorytu Morasko - poznańskiej osobliwości.
"Nowością tegorocznego Forum są warsztaty multimedialne, które odbędą się w sobotę, 4 września, po południu - informuje dr Piotrowska. - Pokażemy na nich, jak można zaprojektować lekcję w pracowni komputerowej."
Na warsztaty, wykorzystujące nowoczesne technologie w nauczaniu o krajobrazie przygotowano 7 tematów:
- Obieg wody w przyrodzie i rzeźbotwórcza działalność rzek;
- Krajobraz polodowcowy;
- Zróżnicowanie świata zwierzęcego na kuli ziemskiej;
- Roślinność strefy międzyzwrotnikowej;
- Pustynie na Ziemi;
- Krajobraz wulkaniczny;
- Krajobraz antropogeniczny.
PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.