<strong>Przegląd i ocena dorobku polskiej architektury krajobrazu oraz opisującego ją języka odbędzie się podczas XIII Forum Architektury Krajobrazu w warszawskim SGGW w dniach 2-4 września.</strong> Zaplanowano pięć paneli dyskusyjnych, warsztaty i prezentacje multimedialne.
Hasło tegorocznego Forum, czyli ogólnopolskiej konferencji naukowej, to "Horyzonty architektury krajobrazu, PRZEDMIOT - METODA - JĘZYK." Na spotkaniu będzie mowa o zmianach w przedmiocie, metodach, narzędziach analizy, oceny i projektowania krajobrazu oraz języku, który ten krajobraz opisuje. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. na temat krajobrazu Warszawy, jego szans i zagrożeń.
Dyskusje panelowe będą dotyczyły: udziału architektów krajobrazu w realizacji Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, przedmiotu, metody i języka architektury krajobrazu oraz architektury krajobrazu jako dyscypliny naukowej.
"Postawa twórcza wobec krajobrazu. My otwieramy się przed Wami, Wy otwórzcie się dla Nas" - tak nazwano warsztaty odbywające się w trakcie Forum, podczas którego uczestników będą się mogli podzielić swoim spojrzeniem na architekturę krajobrazu. Wcześniej to organizatorzy zaprezentują swoje punkty widzenia.
Organizatorzy warsztatów chcą sprawdzić, czy prawdziwe jest twierdzenie, że architektura krajobrazu jest zrównoważoną dyscypliną twórczą mieszczącą się pomiędzy nauką a sztuką. W sprawdzeniu tego poglądu pomoże anonimowa ocena prezentacji trwających do 5 minut, przedstawianych przez organizatorów, jak i zaproszonych gości.
Podczas Forum znajdzie się również czas na prezentacje multimedialne, obrazujące kondycję krajobrazu Polski.
Patronat nad XIII Forum Architektury Krajobrazu objęli: prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prezes Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu.
PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.