Konferencja Hydromikrobiologiczna w Gdyni i Gdańsku

<strong>Specjaliści z Polski i zagranicy wezmą udział w VI Ogólnopolskiej Konferencji Hydromikrobiologicznej, która odbędzie się w dniach 6-10 czerwca w Gdyni i Gdańsku. </strong>Spotkanie pod hasłem: &quot;Mikroorganizmy w środowisku - od Ekologii do Technologii&quot; organizuje Katedra Technologii Wody i Ścieków Politechniki Gdańskiej oraz Zakład Biologii i Ekologii Morza Uniwersytetu Gdańskiego w Gdyni.

"W Polsce dobrze rozwija się mikrobiologia wód lądowych. Z mikrobiologią mórz jest gorzej. Za granicą tendencja jest odwrotna. Zaprosiliśmy więc gości z innych krajów, doświadczonych w badaniu mikroorganizmów morskich" - wyjaśnia prof. UG dr hab. Hanna Mazur-Marzec, przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji.

Organizatorzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami i wpłynąć na większą integrację ośrodków naukowych, badających bioróżnorodność, rolę mikroorganizmów znajdujących się w wodzie i ich zastosowanie w inżynierii środowiska.

Najważniejsze tematy poruszane podczas konferencji to: ekologia mikroorganizmów wodnych, mikrobiologia morza, różnorodność mikroorganizmów w środowiskach wodnych, nowoczesne metody i narzędzia mikrobiologii wód, mikrobiologia w inżynierii środowiskowej.

Swój udział potwierdzili już: prof. dr Allan Cembella z Alfred Wegener Institute z Bremerhaven (Niemcy), prof. dr hab. inż. Peter Huck z Department of Civil and Environmental Engineering z University of Waterloo (Kanada), prof. Wolfgang E. Krumbein z BIOGEMY (Berlin).

Polscy specjaliści przyjadą m.in. z Gliwic, Sopotu, Warszawy, Gdańska, Gdyni i Poznania.

PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: wilki wolą dzikie kopytne od bydła i koni

  • Słowik. Fot. Adobe Stock

    Ekspert: słowiki przez rok uczą się śpiewu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera