<strong>8 kwietnia 50 finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie będzie walczyć o indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, stypendia oraz inne atrakcyjne nagrody. </strong>
W finale Olimpiady zawodnicy będą rozwiązywać test, a 25 z najlepszymi wynikami zostanie zakwalifikowanych do II etapu, w którym przedstawią przed Komisją wcześniej przygotowaną prezentację oraz jej obronę (zawodnik wybiera jeden blok tematyczny z pięciu wskazanych przez organizatorów).
Dla laureatów i finalistów uczelnie organizujące Olimpiadę przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia. Otrzymają oni także atrakcyjne nagrody rzeczowe: laptopy i sprzęt elektroniczny, a na 10 najlepszych olimpijczyków czekają stypendia w wysokości 5 tys. złotych.
Równie cenne nagrody rzeczowe otrzymają opiekunowie laureatów. Natomiast szkoły, z których będą się wywodzić zwycięzcy, zostaną wyróżnione zestawami publikacji pomocnych w przygotowaniach do kolejnych edycji zawodów.
Tegoroczna V edycja Olimpiady przebiega pod hasłem: "Marketing w przedsiębiorstwie - mechanizmy, instrumenty, strategie". Podczas eliminacji okręgowych wszyscy zawodnicy otrzymali książkę pt. "Prezentacja profesjonalna. Teoria i praktyka", specjalny certyfikat umożliwiający udział w elitarnym kursie e-learningowym "Pierwszy krok w biznesie" oraz kartę wstępu na egzamin Certyfikatu Wiedzy Ekonomicznej YoungMBA.
Olimpiadę organizują: Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz z pięcioma publicznymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce: SGH w Warszawie, Akademią Ekonomiczną w Katowicach oraz Uniwersytetami Ekonomicznymi w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Partnerami strategicznymi Olimpiady są: Narodowy Bank Polski oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Szczegółowe informacje na temat Olimpiady są dostępne na stronie: www.olimpiada.edu.pl. EKR
PAP - Nauka w Polsce
agt/ kap/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.