Uczelnie i instytucje

Pomorska Akademia Medyczna i Politechnika Koszalińska uruchamiają nowy kierunek

<strong>Pomorska Akademia Medyczna i Politechnika Koszalińska uruchamiają w roku akademickim 2010/2011 nowy kierunek - inżynierię biomedyczną</strong>. Ze strony Politechniki kierunek powstanie w ramach Instytutu Mechatroniki Nanotechnologii i Techniki Próżniowej.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Instytutu, absolwenci tego kierunku zdobędą wiedzę m.in. z zakresu informatyki medycznej, elektroniki medycznej, biomechaniki inżynierskiej, inżynierii biomateriałów. Nauczą się korzystać z nowoczesnej aparatury, systemów diagnostycznych i terapeutycznych.

Inżynieria biomedyczna to interdyscyplinarna dziedzina wiedzy zlokalizowana na pograniczu nauk technicznych, medycznych i biologicznych.

"Pomysłodawcą kierunku był profesor Jerzy Ratajski, dyrektor Instytutu" - poinformował PAP prof. Stanisław Mitura, kierownik Zakładu Inżynierii Biomedycznej w Instytucie Nanotechnologii i Techniki Próżniowej Politechniki Koszalińskiej.

Profesor Mitura jest pionierem inżynierii biomedycznej w Polsce i wybitnym specjalistą inżynierii materiałowej. Jego dorobek obejmuje ponad 160 publikacji, kilkanaście monografii i 5 patentów. Zajmuje się głownie syntezą cienkich warstw z wykorzystaniem procesów plazmochemicznych.

"Będziemy przyjmować studentów na mechatronikę ze wskazaniem inżynieria biomedyczna" - zapowiada prof. Mitura.

PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera