Politechnika Rzeszowska podpisała umowę na budowę m.in. betonowego pasa startowego o długości 900 m i hangaru dla samolotów.<strong> Inwestycja o wartości 16 mln zł realizowana jest w ramach rozbudowy Ośrodka Kształcenia Lotniczego.</strong>
Radosław Górski z firmy Budimex powiedział, że spółka współpracuje z szeregiem uczelni w Polsce. "Dziś dostaliśmy szansę rozpoczęcia współpracy z Politechniką Rzeszowską. Mamy duże doświadczenia w budowie obiektów, na które dziś podpisujemy umowę. Mamy specjalną grupę fachowców, która specjalizuje się w wykonywaniu pasów startowych. Myślę, że nie zawiedziemy" - dodał Górski.
Projekt rozbudowy OKL zakłada również m.in. zakup siedmiu samolotów (przetarg został już rozstrzygnięty) oraz zakup dwóch symulatorów lotu. Wartość projektu, który współfinansowany jest z programu Rozwój Polski Wschodniej, wynosi ok. 40 mln zł.
Termin zakończenia całego projektu rozbudowy OKL to rok 2011.
OKL Politechniki Rzeszowskiej powstał w 1967 r. na bazie Aeroklubu Rzeszowskiego oraz części terenów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Obecnie zajmuje teren ok. 11 ha. Posiada m.in. pięć samolotów Tampico i trzy Mewy. Do tej pory specjalność pilotażu ukończyło ponad 460 osób; większość z nich pracuje w PLL LOT w charakterze pilotów komunikacyjnych.
Politechnika Rzeszowska jest jedyną w kraju uczelnią cywilną, która kształci przyszłych pilotów. HUK
PAP - Nauka w Polsce
kap
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.