<strong>Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny chemii dla absolwentów wyższych uczelni organizuje Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Termin zgłaszania prac upływa 31 października.</strong> Na najlepszych czekają m.in. nagrody finansowe i pomoc w znalezieniu stażu.
Konkurs ma dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Najlepsze prace z etapu regionalnego są kwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.
Do pierwszego etapu, można zgłaszać prace dyplomowe studentów, którzy ukończyli studia w tym roku. Przy czym każda uczelnia może zgłosić maksymalnie dwie prace z różnych wydziałów chemicznych. Do pracy musi być dołączona merytoryczna ocena dokonana przez uczelnię.
"Na poziomie oddziałów przewidziane są nagrody finansowe oraz prenumerata naszych czasopism - powiedziała PAP mgr inż. Anna Czumak Bieniecka, redaktor naczelna +Chemik nauka - technika - rynek". - Laureaci konkursu ogólnopolskiego, oprócz nagród finansowych otrzymają dyplom, pomoc w znalezieniu stażu, rekomendacje u pracodawców, prenumeratę naszych czasopism i bezpłatne zaproszenia na konferencje naukowo-techniczne".
Do drugiego etapu kwalifikują się prace dyplomowe wytypowane w Oddziałach SITPChem, które do końca listopada są przekazywane do Zarządu Głównego SITPChem. Komisja konkursowa wybiera najlepsze z nich i przekazuje wyniki konkursu do Prezydium Zarządu Głównego SITPChem.
Wyniki są ogłaszane na dorocznym zjeździe PTCh-SITPChem, na uczelniach i publikowane w czasopismach chemicznych.
Istnieje 6 regionalnych edycji konkursu: O/Gliwice - uczelnie z Gliwic, Krakowa, Rzeszowa, Częstochowy; O/Gdańsk - uczelnie z Gdańska, Olsztyna, Szczecina; O/Bydgoszcz - uczelnie z Bydgoszczy i z Torunia; O/Wrocław - uczelnie z Opola i Wrocławia; O/Warszawa - uczelnie z Warszawy i Białegostoku i O/Płock - uczelnie z Płocka.
PAP - Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.