Trwają zapisy do kafeterii edukacyjnej dla licealistów

<strong>Szkoła Główna Handlowa i Narodowy Bank Polski będą uczyć młodzież ekonomii i zarządzania. &quot;Kafeteria edukacyjna dla licealistów - Akademia Edukacji Menedżerskiej&quot; to projekt w którym mogą wziąć udział uczniowie z całej Polski, bo większość zajęć będzie prowadzona przez internet.</strong> Udział w kursie jest bezpłatny. Rekrutacja trwa do 18 września.

Kurs, na którym organizatorzy przewidzieli miejsca dla tysiąca uczniów, rozpocznie się w październiku i potrwa do końca roku szkolnego Eksperci SGH poprowadzą 45 wirtualnych spotkań edukacyjnych oraz 5 wykładów tradycyjnych wykorzystując przy tym 14 różnych form zajęć z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

"To, co wyróżnia Kafeterię edukacyjną od innych projektów, to możliwość wyboru przez uczestnika tematyki, terminu oraz formy zajęć, w zależności od indywidualnych zainteresowań" - mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH.

Jak wyjaśnia, za udział w wybranych wydarzeniach edukacyjnych każdy licealista otrzyma punkty. Odpowiednia ich liczba umożliwi uzyskanie specjalnego dyplomu. Możliwe jest również zdobycie dyplomu z wybranej ścieżki tematycznej oraz dyplomu "Profesjonalny Menedżer".

W ofercie programowej znajdują się zajęcia z 5 obszarów tematycznych: finansowanie działalności biznesowej, wzmacnianie przewag konkurencyjnych, budowanie wizerunku firmy i produktu, zarządzanie kapitałem ludzkim oraz międzynarodowe relacje biznesowe.

"Zajęcia będą prowadzone w formie wykładów e-learningowych, forów, czatów, zajęć w Second Life, a także filmów edukacyjnych kończących się z dyskusją online" - dodaje Ola Biaduń z biura Kafeterii. Uczniowie mogą również wziąć udział w wieloetapowych konkursach oceniających ich aktywność społeczno-ekonomiczną w szkole, czy organizacjach pozarządowych. Ponadto licealiści będą mogli uczestniczyć w sześciu sesjach doradztwa biznesowego z ekspertami SGH.

Niestandardowa formuła "Kafeterii edukacyjnej dla licealistów" nawiązuje do stosowanego na uczelniach wyższych punktowego systemu zaliczenia osiągnięć studentów - ECTS. Zdaniem organizatorów, uczniowie nie tylko będą mieli okazję do rozwijania swoich pozaszkolnych zainteresowań, ale również odbędą trening przed "prawdziwym studiowaniem" na wyższej uczelni.

Więcej informacji na temat projektu oraz zapisy na stronie: www.kafeteria.edu.pl KOL

PAP - Nauka w Polsce

agt/ bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Eksperci: hałas szkodzi zdrowiu, dlatego konieczna jest zmiana norm hałasu w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zespół stresu pourazowego związany z wyższym poziomem insuliny we krwi

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera