Uczelnie i instytucje

"Wystrzałowa lekcja" - konkurs CNK dla nauczycieli

<strong>Nauczyciele biologii, chemii, fizyki lub astronomii ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie &quot;Wystrzałowa lekcja&quot;</strong>. Jego organizatorem jest Centrum Nauki Kopernik (CNK) i Fundacja Partners Polska.

Do konkursu można zgłaszać autorskie scenariusze lekcji. Lekcja nie może trwać dłużej niż 45 minut i powinna zawierać przynajmniej jeden eksperyment. Musi on być bezpieczny zarówno dla uczniów, jak i nauczyciela, a koszt materiałów potrzebnych do jego przeprowadzenia nie może przekraczać 30 złotych.

Jak wyjaśniają organizatorzy z CNK, konkurs ma zachęcić nauczycieli do przygotowywania lekcji wzbogacających tradycyjne programy nauczania, pokazujących obecność nauki w codziennym życiu i inspirujących uczniów do rozwijania swoich zainteresowań. Scenariusze mają uatrakcyjnić sposób prezentacji wiedzy w szkołach, a lekcje przedmiotów ścisłych uczynić ciekawszymi.

W drugim etapie konkursu spośród nadesłanych scenariuszy komisja konkursowa wybierze po pięć najlepszych w każdej z dziedzin: biologia, chemia, fizyka i astronomia. Ostatecznie w każdej kategorii zostanie wyróżniony jeden scenariusz.

Autorzy trzech najlepszych scenariuszy otrzymają zestawy książek o tematyce popularno-naukowej, upominki od Centrum Nauki Kopernik oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 złotych.

Nauczyciele zainteresowani konkursem powinni do 29 listopada wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach www.kopernik.org.pl  Wypełniony formularz należy przesłać wraz z opracowanym scenariuszem pocztą elektroniczną na adres: konkurs@kopernik.org.pl

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.kopernik.org.pl/konkurs_wystrzalowa_lekcja.php

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/ bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera