Watykańskie znaczki i monety do nabycia online

Już niedługo Watykan wprowadzi możliwość kupowania przez internet znaczków pocztowych i monet z podobizną papieża Benedykta XVI - poinformowała austriacka agencja APA.

Jak podał watykański dziennik "L\\'Osservatore Romano", w sklepie internetowym na stronie Stolicy Apostolskiej (www.vaticanstate.va) będzie można nabyć znaczki, monety i watykańskie karty telefoniczne. W ofercie znajdą się ponadto małoformatowe reprodukcje, przedstawiające najsłynniejsze posągi z watykańskich muzeów oraz plakaty i książki dla dzieci.

Zamawiający będzie musiał zalogować się na stronie i zakupić wybrane produkty, które następnie zostaną mu dostarczone.

Nowa oferta Watykanu na pewno spotka się z wdzięcznością wielu wiernych, którzy podczas wizyt w Watykanie nie będą musieli już wystawać w długich kolejkach po znaczki i monety z wizerunkiem papieża.

Internetowy sklep to kolejny krok w unowocześnianiu funkcjonującej od dwóch lat watykańskiej witryny. Już teraz zobaczyć na niej można m.in. galerię zdjęć papieskich samochodów, watykańskie prawo jazdy czy historyczne nagrania z archiwów Watykanu, np. nagranie upamiętniające rozpoczęcie Soboru Watykańskiego II.

Codziennie stronę Stolicy Apostolskiej odwiedza 2,8 tys. internautów. Jest ona dostępna w pięciu wersjach językowych - po włosku, niemiecku, francusku, angielsku i hiszpańsku. "Dzięki tej stronie chcemy dotrzeć do jak największej liczby wiernych, a także internautów chcących poznać Watykan" - czytamy na portalu.

Największą popularnością cieszą się uaktualniane co kilka minut obrazy z kamer internetowych. Niektóre z nich pokazują grób Jana Pawła II oraz ogrody watykańskie; inne - kolumnadę na placu Św. Piotra oraz ogrody otaczające letnią rezydencję papieską w Castel Gandolfo (gdzie Benedykt XVI będzie przebywał do końca września).

W sieci funkcjonuje też "tradycyjna" strona Watykanu www.vatican.va, na której zamieszczane są dokumenty kościelne. AKL

PAP - Nauka w Polsce

ala/ro/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Nietypowa planeta okrąża dwie gwiazdy na prostopadłej orbicie

  • Fot. Adobe Stock

    Chiny/ Inżynier misji Chang'e 8: z Rosjanami rozważamy umieszczenie reaktora jądrowego na Księżycu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera