Uczelnie i instytucje

Dofinansowanie budowy Centrum Nowych Technologii UW

<strong>Niemal 270 milionów złotych dofinansowania otrzyma Centrum Nowych Technologii &quot;Ochota&quot; (CeNT I i CeNT II) <a href="http://www.uw.edu.pl/">Uniwersytetu Warszawskiego</a>. Środki pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego &quot;Infrastruktura i środowisko&quot;.</strong> Umowa w sprawie dofinansowania zostanie podpisana w środę, 8 lipca - informuje rzecznik prasowy UW, Anna Korzekwa. Porozumienie między Uniwersytetem Warszawskim a instytucją wdrażającą - Ośrodkiem Przetwarzania Informacji podpiszą: rektor UW, prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz dyrektor OPI, dr Olaf Gajl.

W budynku CeNT I powstaną laboratoria, sale wykładowe i dydaktyczne dla studentów i doktorantów UW kształcących się na kierunkach: biologia, chemia, biotechnologia, informatyka i ochrona środowiska. Obiekt będzie oddany do użytku w III kwartale 2012 roku.

CeNT II to budynek, który w przyszłości będzie zajmował Wydział Fizyki wraz z infrastrukturą konieczną do realizacji programów edukacyjno-badawczych. Rozpoczęcie budowy CeNT II jest planowane na początek przyszłego roku, a jej zakończenie na pierwszy kwartał roku 2013.

W najbliższych latach na warszawskiej Ochocie powstanie też Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych (CeNT III). Na jego budowę UW otrzyma ponad 280 milionów złotych z programu operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka". W budynku powstanie 130 nowocześnie wyposażonych laboratoriów. Będą w nich prowadzone prace z zakresu: problematyki środowiskowej, monitoringu i prognozowania zagrożeń, skażeń m.in. substancjami ropochodnymi, nowych źródeł energii, technik i substancji biologicznie aktywnych w medycynie i kosmetologii.

Uroczystość podpisania porozumienia odbędzie się w sali 101 w siedzibie OPI (Al. Niepodległości 188 b, na tyłach Urzędu Patentowego).EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera