Badając niewidoczny Wszechświat

W siedzibie UNESCO w Paryżu otwarto wystawę pod nazwą "Badając niewidoczny Wszechświat. Ekspozycja prezentuje hipotezy współczesnej nauki na temat istnienia niewidzialnego świata, którego nie można bezpośrednio obserwować. Według wielu teorii, do kategorii należy 95-99 proc. naszego Wszechświata.

Zwiedzający wystawę mają także możliwość zapoznania sie z historią astronomii i fizyki, a także z najważniejszymi ideami filozoficznymi i dziełami sztuki. ukazującymi kroki ludzkości w badaniu i wyobrażaniu sobie kosmosu. Ekspozycja szczegółowo opowiada też o badanych przez nauke obiektach makro- i mikroświata.

W siedzibie UNESCO odbywa się obecnie pięciodniowe międzynarodowe sympozjum naukowe na temat: "Ciemna strona Wszechświata: ku nowemu kosmologicznemu paradygmatowi". Biorą w nim udział światowej sławy naukowcy - specjaliści w dziedzinie tak zwanej ciemnej materii i ciemnej energii. YY

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: zwiększenie aktywności fizycznej w jakimkolwiek wieku może wydłużać życie

  • Fot. Adobe Stock

    W trzecią rocznicę pracy, Webb zbadał Mgławicę Kocia Łapa

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera