Uczelnie i instytucje

Stypendia i szkolenia dla studentów Politechniki Łódzkiej

<strong>Politechnika Łódzka będzie wypłacać 1500 zł brutto miesięcznie swoim studentom odbywającym - w ramach zdobywania doświadczenia zawodowego - trzymiesięczne staże w dowolnych przedsiębiorstwach. </strong>O przyznaniu stypendium zadecyduje średnia ocen uzyskana w semestrze akademickim poprzedzającym ubieganie się studenta o wynagrodzenie - informuje uczelnia.

O stypendium mogą ubiegać się studenci ostatnich lat jednolitych studiów stacjonarnych (3-5 rok), ostatniego roku studiów I stopnia i wszystkich lat studiów II stopnia. W przypadku, gdy większa liczba osób będzie miała taka samą średnią, stypendium otrzyma osoba, która najwcześniej złożyła wniosek.

Studenci, którzy będą odbywali staż w odległości minimum 60 kilometrów od miejsca zamieszkania lub studiowania, otrzymają wypłatę ryczałtu do zakwaterowania w wysokości 800 złotych brutto miesięcznie.

Dla swoich studentów PŁ przygotowała również bezpłatną "Akademię Umiejętności Miękkich". Są to profesjonalne, dwudniowe szkolenia z zakresu m.in. rozwiązywania konfliktów w pracy, radzenia sobie ze stresem, technik relaksacyjnych, negocjacji w biznesie, zarządzania czasem i autoprezentacji.

W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy studenci i absolwenci PŁ. Pierwszeństwo mają jednak osoby, które nie brały udziału w tego rodzaju szkoleniach. O zakwalifikowaniu się na listę decyduje kolejność zgłoszeń.

Stypendia i zajęcia to część programu "Innowacyjna dydaktyka bez ograniczeń - zintegrowany rozwój Politechniki Łódzkiej - zarządzanie Uczelnią, nowoczesna oferta edukacyjna i wzmacniania zdolności do zatrudnienia, także osób niepełnosprawnych".

Dofinansowanie jest możliwe dzięki środkom finansowym Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Szczegółowe informacje na temat staży i warsztatów są dostępne na stronie: www.biurokarier.p.lodz.pl/kapital

EKR

PAP - Nauka w Polsce

agt/bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 14.05.2025. Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak. PAP/Albert Zawada

    Impact/ Prof. Wachowiak: SGH z potrójną koroną wśród 1 proc. top szkół biznesu na świecie

  • 27.07.2024. PAP/Andrzej Jackowski

    Gdańsk/ Wkrótce odbędzie się czwarta edycja Pikniku Nauki Fahrenheita

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera