Uczelnie i instytucje

Warszawskie Gimnazjum i Liceum Meridian otwierają drzwi dla chętnych

<strong>Rodzice i uczniowie, zainteresowani nauką w warszawskiej Międzynarodowej Szkole Meridian mogą skorzystać z Dnia Otwartego, który odbędzie się w środę, 13 maja</strong>. Spotkanie odbędzie się w nowym budynku Meridian, przy ul. Stokłosy 3.

W godzinach 15.00-18.00 wszyscy chętni, będą mogli zwiedzić placówkę, a także szczegółowo zapoznać się z jej ofertą edukacyjną. W spotkaniu wezmą udział nauczyciele, wychowawcy, obecni uczniowie, ich rodzice, a także dyrekcja gimnazjum i liceum.

Podczas Dnia Otwartego przedstawiciele placówki poinformują o dotychczasowych osiągnięciach szkoły, przybliżą międzynarodowy charakter nauczania oraz omówią zasady tegorocznej rekrutacji.

"Od września 2009 uruchamiamy w naszej szkole program klas olimpijskich na poziomie 1 gimnazjum i 1 liceum. Klasy będą miały różne profile, w zależności od osiągnięć i uzdolnień każdego z uczniów" - mówi Ogun Akman, dyrektor Gimnazjum Meridian w Warszawie.

Od września br. szkoła wprowadza nowy program stypendialny "1 milion złotych na stypendia - wykorzystaj swoją szansę", skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach programu mają być nagradzani uczniowie o dużych osiągnięciach naukowych, najwyższej średniej i laureaci szkolnych i międzynarodowych olimpiad.

***

Międzynarodowa Szkoła Meridian powstała w 2002 r. W 2005 r. Meridian otworzył szkołę podstawową i liceum. Szkoła wydaje świadectwa i realizuje programy nauczania zatwierdzone przez MEN, a także prowadzi program międzynarodowej matury IBO. Umożliwia naukę po polsku i angielsku, przygotowując najbardziej utalentowanych uczniów do ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz olimpiad z zakresu języka angielskiego, polskiego, historii, geografii i przedmiotów ścisłych.

Szczegółowe informacje dotyczące szkoły są dostępne na stronie: www.meridian.edu.pl.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Jedenaścioro naukowców wróci do kraju, by tu kontynuować badania – w ramach programu Polskie Powroty

  • Fot. Adobe Stock

    Psychologia, sztuczna inteligencja, studia lekarskie – najpopularniejsze kierunki wrocławskich uczelni

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera