Uniwersytet w Olsztynie rozbudowuje laboratoria żywnościowe za unijne pieniądze

<strong>129 mln złotych będzie kosztować rozbudowa i modernizacja laboratoriów badania jakości i bezpieczeństwa żywności w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie</strong>.

30 kwietnia projekt z unijnego programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, dotyczący budowy laboratoriów i zakupu nowoczesnego wyposażenia, podpisali przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i olsztyńskiej uczelni.

Rektor prof. Józef Górniewicz powiedział, że projekt złożony przez uniwersytet warmińsko-mazurski na rozbudowę zaplecza naukowego oraz technicznego to największy uczelniany projekt w programie Rozwój Polski Wschodniej. Druga część tego projektu, wartości 96 mln zł, zakłada m.in. budowę Regionalnego Centrum Informatycznego oraz modernizację wydziału nauk technicznych.

Za pieniądze unijne powstanie w Bałcynach pod Ostródą sześć laboratoriów do oceny jakości pasz, produktów pszczelich, jaj, mleka surowego, mięsa i produktów mięsnych oraz w pełni wyposażone laboratorium trzody chlewnej. W Olsztynie rozbudowane i zmodernizowane zostaną laboratoria mleczarskie, dojrzewalnie i magazyny serów, masłownie oraz dział napojów fermentowanych. ALI

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Struktura cząsteczek tRNA zbadana mikroskopią krioelektronową

  • Fot. Adobe Stock

    Miasto jest pełne kleszczy - nowe badanie na terenie Warszawy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera