Uczelnie i instytucje

Pierwsze w Polsce studia dyplomacji kulturalnej w Collegium Civitas

<strong>47 osób rozpocznie 7 marca w Warszawie podyplomowe studia dyplomacji kulturalnej w <a href="http://www.collegium.edu.pl/root_pl">Collegium Civitas</a></strong><a href="http://www.collegium.edu.pl/root_pl">.</a> Pierwszy tego typu kierunek studiów powołano z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza. Jak informuje rzecznik Instytutu Magdalena Mich, studia pozwolą na zbudowanie zawodowego korpusu dyplomacji kulturalnej.

"Zadaniem tego rodzaju dyplomacji jest kształtowanie wizerunku Polski jako nowoczesnego europejskiego kraju, ojczyzny wybitnych twórców sztuki oraz ludzi kreatywnych i otwartych na inne kultury. Przedstawiciele dyplomacji kulturalnej współpracują z różnymi instytucjami, organizacjami oraz z animatorami kultury w innych krajach" - wyjaśnia rzecznik.

Mich zapowiada, że studia będą stanowiły "niespotykane połączenie" praktyki z teorią stosunków międzynarodowych. Mają to zapewnić wykładowcy - ambasadorowie, dyrektorzy departamentów w MSZ i MON, wieloletni pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracownicy naukowi Polskiej Akademii Nauk, a także wybitni publicyści i ludzie świata kultury i polityki oraz eksperci z innych krajów - m.in. Michał Jagiełło, Grzegorz Dziemidowicz,Henryk Lipszyc, prof. Krzysztof Byrski, prof. Waldemar Dziak, prof. Eugeniusz Cezary Król, dr Andrzej Byrt, dr Julian Pańków.

Program studiów obejmuje dwa semestry i 220 godzin zajęć. Studentów będą obowiązywały zajęcia teoretyczne z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych, komunikacji marketingowej, różnych kręgów cywilizacyjnych i polityki kulturalnej RP.

W ramach zajęć praktycznych studenci poznają techniki rozwiązywania konfliktów i negocjacji, będą ćwiczyli wystąpienia publiczne i uczyli się zarządzania projektami. Poznają również mechanizmy pozyskiwania środków unijnych.

Po złożeniu odpowiednich dokumentów kandydatów na studia czekała rozmowa kwalifikacyjna dotycząca zainteresowań kandydata, dotychczasowych doświadczeń zawodowych i motywach podjęcia nauki.

Uroczyste wręczenie indeksów odbędzie się 7 marca we Foyer Teatru Dramatycznego bezpośrednio po spektaklu "Alicja". Spektakl rozpoczyna się o godz. 19., sama inauguracja planowana jest na godz. 21.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera