<strong>47 osób rozpocznie 7 marca w Warszawie podyplomowe studia dyplomacji kulturalnej w <a href="http://www.collegium.edu.pl/root_pl">Collegium Civitas</a></strong><a href="http://www.collegium.edu.pl/root_pl">.</a> Pierwszy tego typu kierunek studiów powołano z inicjatywy Instytutu Adama Mickiewicza. Jak informuje rzecznik Instytutu Magdalena Mich, studia pozwolą na zbudowanie zawodowego korpusu dyplomacji kulturalnej.
Mich zapowiada, że studia będą stanowiły "niespotykane połączenie" praktyki z teorią stosunków międzynarodowych. Mają to zapewnić wykładowcy - ambasadorowie, dyrektorzy departamentów w MSZ i MON, wieloletni pracownicy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pracownicy naukowi Polskiej Akademii Nauk, a także wybitni publicyści i ludzie świata kultury i polityki oraz eksperci z innych krajów - m.in. Michał Jagiełło, Grzegorz Dziemidowicz,Henryk Lipszyc, prof. Krzysztof Byrski, prof. Waldemar Dziak, prof. Eugeniusz Cezary Król, dr Andrzej Byrt, dr Julian Pańków.
Program studiów obejmuje dwa semestry i 220 godzin zajęć. Studentów będą obowiązywały zajęcia teoretyczne z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych, komunikacji marketingowej, różnych kręgów cywilizacyjnych i polityki kulturalnej RP.
W ramach zajęć praktycznych studenci poznają techniki rozwiązywania konfliktów i negocjacji, będą ćwiczyli wystąpienia publiczne i uczyli się zarządzania projektami. Poznają również mechanizmy pozyskiwania środków unijnych.
Po złożeniu odpowiednich dokumentów kandydatów na studia czekała rozmowa kwalifikacyjna dotycząca zainteresowań kandydata, dotychczasowych doświadczeń zawodowych i motywach podjęcia nauki.
Uroczyste wręczenie indeksów odbędzie się 7 marca we Foyer Teatru Dramatycznego bezpośrednio po spektaklu "Alicja". Spektakl rozpoczyna się o godz. 19., sama inauguracja planowana jest na godz. 21.
PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.