Finisz wystawy "Dwudziestolecie. Oblicza Nowoczesności"

Ostatni wykład towarzyszący wystawie<strong> &quot;Dwudziestolecie. Oblicza Nowoczesności&quot;</strong> odbędzie się 25 lutego o godz. 17.00 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Wykład zatytułowany "Tajemniczy świat Tadeusza Makowskiego. Między awangardą a tradycją", wygłosiáPrzemysław Głowacki z Muzeum Narodowego w Warszawie. á 1 marca od godz. 11.00 rozpocznie się Dzień atrakcji na wystawie Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności. Następnego dnia ekspozycja zostanie zamknięta.

* godz. 11.00 - Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. Zajęcia literackie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, połączone z zajęciami plastycznymi i wizytą na wystawie w "pokoju dziecięcym" i Bibliotece Królewskiej. Prowadzenie: Maria Reif i Agnieszka Wardak. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

* godz. 11.00 i 12.00 - Stara i nowa sztuka. Zajęcia plastyczne dla dzieci od 7 do 12 lat. Prowadzenie: Dorota i Sławomir Szczoccy. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

* godz. 11.00 i 13.00 - Z wizytą u pana prezydenta. Zamek lat międzywojennych. Oprowadzenie po ekspozycji Zamku i wystawie przez Sławomira Kosima. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

* godz. 12.00 O czym marzy dziewczyna? Kobieta i miłość w literaturze międzywojennej. Spotkanie literackie, prowadzone przez dr Katarzynę Buczek. Prezentacja tekstów: Barbara i Jacek Bursztynowiczowie. CafÚ Zamek. Wstęp na podstawie bonu konsumpcyjnego w cenie 15 zł

* godz. 12.00 - Zabawki z okresu międzywojennego Koziołek Matołek. Wykład Witolda Tchórzewskiego. Sala Kinowa.

* godz. 12.30 - Oprowadzanie po wystawie przez jej komisarzy z Muzeum Historii Polski: Monikę Matwiejczuk i Annę Kosińską oraz Łukasza Kubackiego. Spotkanie w Sieni Wielkiej.

* godz. 14.00 - Szalone lata dwudzieste, lata trzydzieste... Program artystyczny, pokaz i prelekcja na temat najbardziej lubianych i popularnych tańców towarzyskich okresu międzywojennego (walc, fokstrot, charleston, rumba, cha-cha, tango). Wykonanie: Balet Dworski Cracovia Danza pod kierownictwem dr Romany Agnel. Sala Koncertowa. Wejście na podstawie biletu wstępu na wystawę.

* godz. 16.00 - Tere fere Cafe. W programie muzyczno-literackim piosenki: Mariana Hemara, Ludwika Sempolińskiego, Kazimierza Krukowskiego (Lopka), Jerzego Jurandota, a także wywiady z przedwojennymi artystami i inne ciekawostki z "Kuriera Porannego" (rocznik 1935 i 1938) w wykonaniu aktorów Teatru Atlantis. CafÚ Zamek. Wstęp na podstawie bonu konsumpcyjnego w cenie 15 zł

Bezpłatne zaproszenia na spotkania można odbierać od poniedziałku, 23 lutego w godz. od 11.00 do 15.00 w Punkcie Informacji Zamku Królewskiego, tel. (022) 35 55á170. Na podstawie jednego zaproszenia, w zajęciach przeznaczonych dla dzieci uczestniczyć także może jeden opiekun. Wejściówki te upoważniają również do zwiedzenia wystawy. ESZ

PAP - Nauka w Polsce

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 09.05.2022. Widok na Centrum Nauki Kopernik. PAP/Rafał Guz

    Przedstawiciele centrów nauki i muzeów z 50 krajów spotkają się w Warszawie

  • Fot. Adobe Stock

    Podkarpackie/ W Stalowej Woli zakończył się kosmiczny hackathon

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera