<strong>Uniwersytet Gdański rozpoczyna 20 lutego pokazy atrakcyjnych doświadczeń chemicznych.</strong> W zajęciach uczestniczyć mogą uczniowie, nauczyciele chemii, studenci i wszystkie osoby zainteresowane tą dziedziną nauki. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie na <a href="http://www.chem.univ.gda.pl/">Wydziale Chemii UG.</a>
Na kolejnych zajęciach zaplanowano pokazy funkcjonowania akumulatorów: ołowiowego, gazowego, cynkowo-bromowego i magnesów nowej generacji. W trakcie doświadczeń z miedzianych monet wykonywane będą "złote i srebrne", zaprezentowane zostaną również eksperymenty ukazujące właściwości różnych substancji w niskich temperaturach - informuje UG.
Podczas spotkań nauczyciele chemii otrzymają propozycje takiego przedstawiania zjawisk i pojęć chemicznych, by zainteresować nimi uczniów.
Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, w piątki o godz. 17.00, w sali 112 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy nie wykluczają, że doświadczenia będą przeprowadzane częściej. Czas trwania pokazu zaplanowano na 2 godziny. EKR
PAP - Nauka w Polsce
agt/bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.