Rusza XIII edycja konkursu "Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie"

<strong>Studenci ekonomii i zarządzania, trzeciego roku studiów magisterskich mogą zgłaszać się do udziału w XIII edycji konkursu &quot;Przedsiębiorczość, Finanse i Zarządzanie&quot;.</strong> Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 marca. Konkurs odbędzie się w dniach 21-23 maja.

Impreza umożliwia przede wszystkim weryfikację wiedzy i umiejętności nabytych podczas studiów. Promuje również integrację wiedzy z zarządzania i finansów oraz stosowanie aktywnych metod nauczania w procesie dydaktycznym.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły 3-5 osobowe. Formularz zgłoszenia należy wysłać e-mailem lub faxem oraz pocztą. Każdą uczelnię może reprezentować tylko jeden zespół. Do konkursu zostanie zakwalifikowanych 20 grup.

Podczas trzech konkursowych dni (21-23 maja) zawodnicy będą musieli przygotować raport zawierający rozwiązanie przypadku konkretnego przedsiębiorstwa, rozwiązać problem finansowy związany z działalnością firmy. W finale spotkają się dwa najlepsze zespoły, które będą musiały przeprowadzić negocjacje wg. założeń przygotowanych przez eksperta konkursu.

Nagrodzonych zostanie pięć zespołów zakwalifikowanych do II etapu. Otrzymają nagrody o wartości kolejno: 2 tys., 1,5 tys., 1 tys., 750 i 500 zł. Organizatorami i fundatorami konkursu są Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

XIII edycja jest kontynuacją konkursu "Przedsiębiorczość i Zarządzanie", który organizowano w latach 1997-2003. Poprzednie zawody odbyły się w Łodzi i uczestniczyło w nich 94 studentów z 20 zespołów.

Informacje o poprzednich edycjach, zasady kwalifikacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.fep.lodz.pl/pfiz.html.

PAP - Nauka w Polsce, Ewelina Krajczyńska

agt

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Psycholog: reagowania na niebezpieczne sytuacje trzeba uczyć już w szkole

  • Fot. Adobe Stock

    Na przekór tzw. krzywej Wielkiego Gatsby’ego: nastolatki wierzą, że mogą więcej - w krajach, gdzie mogą mniej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera