Historia i kultura

Nowe spojrzenie na historię - historia w internecie

Czy w internecie można rzetelnie upowszechniać wiedzę historyczną? Jak wygląda to w naszym kraju i za granicą? Czy w Polsce istnieje nowoczesne dziennikarstwo historyczne? - pytają organizatorzy multimedialnej konferencji <strong>&quot;Nowe spojrzenie na historię - historia w internecie&quot;</strong>, która odbędzie się 29 listopada w Warszawie, w ramach XVII Targów Książki Historycznej.

Seminarium składa się z dwóch części. W pierwszej organizatorzy oraz zaproszeni goście: naukowcy i publicyści, zaprezentują w swoich referatach istotne zagadnienia dotyczące występowania problematyki historycznej w sieci internetowej. Planowana jest dyskusja z udziałem prelegentów i publiczności.

W drugiej odsłonie redaktorzy portalu Histmag.org przedstawią w jaki sposób tworzy się nowoczesne medium internetowe o tematyce historycznej, odwiedzane przez dziesiątki tysięcy internautów miesięcznie.

Spotkanie poprowadzi Kamil Janicki, redaktor naczelny serwisu Histmag.org. To wspólna inicjatywa publicystów wspomnianego portalu i Porozumienia Wydawców Książki Historycznej. Konferencja odbędzie się 29 listopada w gmachu Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy al. Niepodległości 141 w Warszawie.

PAP - Nauka w Polsce, Szymon Zdziebłowski

bsz

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Facebook/ Stołeczny Konserwator Zabytków

    Warszawa/ Kolejne znalezisko w Wiśle, tym razem szabla

  • 10.07.2025. Wydobyty z Jeziora Lednickiego zdobiony twarzą element konstrukcyjny zaprezentowany podczas konferencji prasowej w siedzibie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach, 10 bm. Rok ścięcia drewna do wykonania belki konstrukcyjnej oszacowano na 967 (w przedziale czasu między 960 a 975 r.). (ad) PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Wielkopolskie/ Zaprezentowano unikatowe wyobrażenie twarzy odkryte na elemencie wałów grodu lednickiego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera