Nauka dla Społeczeństwa

05.12.2022
PL EN
06.03.2019 aktualizacja 06.03.2019

NCBR organizuje spotkania dla przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać fundusze UE

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Cykl bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność badawczo-rozwojową i chcą skorzystać z unijnych dotacji organizuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Pierwsze spotkanie 11 marca w Warszawie.

Jak przypomniało NCBR w przesłanym we wtorek komunikacie będzie to kontynuacja cyklu spotkań "NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój)".

W ich trakcie przedsiębiorcy i przedstawiciele jednostek naukowych mogą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w ubieganiu się o środki na realizację innowacyjnych projektów. Eksperci z NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dofinansowania dla projektów, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów czy usług.

Podczas spotkań przedstawione zostaną m.in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, szczegółowe warunki i kryteria oceny projektów. Eksperci przybliżą zaś tematykę, pokazując konkretne przykłady beneficjentów, którzy już realizują, bądź zrealizowali projekty dofinansowane z POIR.

NCBR zapowiada, że nowością w stosunku do ubiegłorocznego cyklu, jest możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, dzięki którym przedsiębiorcy będą mogli przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady nt. dobrych praktyk w zakresie przygotowania projektu B+R.

"Rozwój polskich przedsiębiorstw generuje przyspieszenie wzrostu całej krajowej gospodarki. Dzięki miliardom złotych, które kierujemy na wspieranie innowacji, polskie firmy mają szanse na długofalowy, dynamiczny wzrost" - podkreśla, cytowany w komunikacie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. "Jednocześnie administracja staje się coraz bardziej przyjazna i otwarta na potrzeby przedsiębiorców. Działalność NCBR i jego inicjatywa to właśnie przykład takiego podejścia" - dodaje.

Jak podało NCBR, w 2019 roku środki przeznaczone na wsparcie innowacyjnych projektów w ramach tylko jednego z konkursów - „Szybka Ścieżka” - wyniosą ponad 2 miliardy złotych.

"Wielu przedsiębiorców nie podejmuje działalności innowacyjnej, czy to z obawy przed ryzykiem, czy z braku wiedzy o możliwościach uzyskania wsparcia na realizację projektów. Tym samym ograniczają własne możliwości rozwoju i zwiększania konkurencyjności oferowanych produktów i usług. Naszym działaniem wychodzimy naprzeciw potrzebom takich firm" - zaznacza dyrektor NCBR prof. Maciej Chorowski.

Szczegółowy program i daty spotkań można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja.(PAP)

szz/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2022