<p>Trzy najlepsze Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP) działające przy Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Gdańskim oraz Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach zostały nagrodzone medalami zarządu Inkubatorów. Uroczystość odbyła się w sobotę 3 lutego podczas konwentu AIP.</p>
Tytuł złotego AIP przyznano Akademickiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości działającemu przy Uniwersytecie Warszawskim. Jego dyrektorzy Jakub Wronkowski oraz Krzysztof Jakubowski zostali wyróżnieni złotymi medalami.
Zarząd wręczył również dwa srebrne odznaczenia: dyrektorowi Monice Stachowskiej–Perek, prowadzącej inkubator przy Uniwersytecie Gdańskim oraz Radosławowi Kandzi, dyrektorowi inkubatora przy Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania w Katowicach.
"Zwycięzcy podkreślali rolę pasji i zaangażowania w działania jakie podejmują. Zwracali uwagę, że do inkubatorów przychodzą młodzi ludzie, którzy chcą otworzyć własną firmą, ale nie wiedzą od czego zacząć gdzie ją zarejestrować jak poprowadzić księgowość, jak wynająć lokal" - można przeczytać na stronie AIP.
"To my jesteśmy ich pierwszymi przewodnikami w świecie biznesu i taką właśnie realizujemy misję" – podkreślali dyrektorzy.
Przy wyższych szkołach na terenie całego kraju działa 21 inkubatorów, funkcjonują w nich 163 firmy.
"Celem na bieżący rok jest umożliwienie otworzenia działalności 400 firmom w AIP" - zapowiada Dariusz Żuk, prezes zarządu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.
Jak informuje AIP, konwenty odbywają się raz na trzy miesiące. Ich celem jest podsumowanie działań oraz wymiana doświadczeń z dyrektorami wszystkim inkubatorów regionalnych na terenie całego kraju.
Konwent odbył się w warszawskiej siedzibie Ernst&Young. Bartłomiej Pawlak, dyrektor działu doradztwa dla przedsiębiorców w Ernst&Young podkreślał, że państwo nie sprzyja innowacyjności, dlatego AIP ma ogromne szanse i misję do wykonania.
"Coraz więcej będzie miejsca dla ludzi ze środowisk akademickich. Dzisiejszy rynek jest na tyle wymagający, że postawi właśnie na generacje młodych, ambitnych i innowacyjnych przedsiębiorców" - powiedział Pawlak podczas konwentu. BSZ
PAP - Nauka w Polsce
krx
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.