Chińscy uczeni powitali w niezwykły sposób zbliżający się chiński Nowy Rok, który tym razem będzie rokiem świni. Dzięki modyfikacji genetycznej i wszczepieniu genów od całkiem innych stworzeń, uzyskali oni świnki, które świecą fluoryzującym, zielonym światłem
Chińska agencja Xinhua, która poinformowała o osiągnięciu, podała, że odkrywcy mają nadzieję, iż uzyskane rozwiązania przyczynią się do rozwoju badań nad komórkami macierzystymi.
Zespół badawczy Północno-Wschodniego Uniwersytetu Rolniczego w Harbinie zdołał wyhodować trzy transgeniczne świnki, wstrzykując świńskim embrionom fluorescencyjne zielone białka pobrane od meduz - podała Xinhua, cytując wypowiedź profesora Liu Zhonghua.
"Ryj, język i racice świń są w świetle ultrafioletowym zielone" -
powiedział profesor Liu.
Materiał genetyczny pobrany od meduz został wstrzyknięty do macic
macior, które nosiły w łonach świńskie embriony. 114 dni później
przyszły w Harbinie na świat fluorescencyjne warchlaki. WIT
PAP - Nauka w Polsce
bsz
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.