Po Górach Harzu będzie można wędrować... nago

W niedalekiej przyszłości powstanie być może pierwsza w Niemczech
górska ścieżka przeznaczona dla naturystów. Na taki pomysł wpadli
przedstawiciele organizacji turystycznej Gór Harzu. Jeśli pomysł,
przejdzie, będzie to pionierskie rozwiązanie w Niemczech oraz w
Europie.

Być może już niedługo naturyści nie będą ograniczeni do morskich kąpieli na plażach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla nich. Organizacja turystyczna regionu Gór Harzu ma do końca tego roku zadeklarować, czy istnieje potrzeba budowy specjalnego górskiego szlaku, którym będą mogli wędrować naturyści.

"Na terenie Gór Harzu jest gmina, której mieszkańcy są żywo zainteresowani takim projektem" - powiedział niemieckiej agencji dpa Michael LŘcke, szef tamtejszej organizacji turystycznej. Jak dodał, jeśli projekt ten spotka się z zainteresowaniem, wybudowanie takiego szlaku stanie się możliwe już wkrótce.

"W takim przypadku szlak będzie musiał być zbudowany w odosobnionym miejscu, do którego nie dotrą zwykli turyści. Musimy liczyć się z tym, że nie każdy wielbiciel gór będzie miał ochotę spotkać na trasie nagiego lub nagą turystkę" - powiedział LŘcke.

Jak na razie na terenie Niemiec nie ma ani jednego górskiego szlaku przeznaczonego dla naturystów.

Góry Harz to masyw górski w środkowych Niemczech. Jego najwyższy szczyt to Brocken (1142 m n.p.m.). Góry położone są na styku Dolnej Saksonii, Saksonii Anhaltu oraz Turyngii.

Naturyzm, inaczej określany jako nudyzm to z założenia praktykowanie wspólnej nagości w miejscach specjalnie wydzielonych albo odosobnionych. Ma ono na celu zbliżenie się do życia bliższego naturze. W zamierzeniu stanowiący wyraz szacunku wobec samego siebie, swojego ciała, innych ludzi i całej przyrody.

Często naturyści niesłusznie kojarzeni są z osobami, którzy chodzą nago po to, by nagminnie uprawiać przygodny seks - choć takie sytuacje sporadycznie się zdarzają. KLS

PAP - Nauka w Polsce

kap

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.04.2025. EPA/ANDRES MARTINEZ CASARES

    Chiny/ Media: powrót tajkonautów ze stacji kosmicznej opóźniony przez pogodę

  • Fot. Adobe Stock

    Palenie, picie i brak ruchu szkodzą już w młodym wieku

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera