Majowy weekend w Ogrodzie Botanicznym PAN pod znakiem kwitnących magnolii

magn.roz.jpg
magn.roz.jpg

<p>Spóźniona wiosna spowodowała, że magnolie dopiero teraz w pełni rozkwitły. <a href="http://www.ogrod-powsin.pl/">Ogród Botaniczny PAN</a> w Powsinie to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można zobaczyć całe gaje kwitnących magnolii. Magnoliowe gaje obsypane wspaniałymi kwiatami wyglądają tak, jakby drzewka obsiadły roje egzotycznych motyli. </p>

Niektóre z nich pięknie pachną. Jak podkreśla Wojciech Dmuchowski z Ogrodu Botanicznego PAN, szczególnie atrakcyjna jest magnolia czarna (Magnolia liliflora \\'Nigra\\'), o kwiatach ciemnopurpurowych, prawie czarnych. W Ogrodzie nareszcie jest naprawdę wiosennie i kolorowo. W różnych miejscach Ogrodu kwitnie mnóstwo kolorowych krzewów, bylin i roślin cebulowych.

6 maja od godz.12.00 można obejrzeć „Rarytasy wśród kwiatów cebulowych" - pokaz rzadko spotykanych ozdobnych roślin cebulowych, kompozycji roślinnych i demonstrację, jak należy sadzić cebule, aby pięknie i długo kwitły.

6 i 7 maja odbędzie się kiermasz ogrodniczy, na którym producenci będą sprzedawać rośliny do ogrodów i na balkony, rośliny doniczkowe, materiały, sprzęt ogrodniczy, letnie kapelusze i wiele innych rzeczy.
Na kiermaszach udzielane będą bezpłatne porady ogrodnicze.

W Ogrodzie jest też wystawa  przyrodnicza pt. „Bursztyn w dziejach” -  ekspozycja ponad 10 000 letnich archeologicznych wyrobów z bursztynu, bryłek bursztynów z zatopionymi roślinami i owadami oraz współczesnej biżuterii z bursztynu

Ogród Botaniczny PAN jest otwarty we wszystkie dni tygodnia, w soboty, niedziele i święta w godz. 10 – 19, w dni powszednie 10 – 18.

PAP - Nauka w Polsce
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: setki gatunków płazów znajdą się poza tolerowanym przez nie zakresem temperatur

  • 30.04.2021. Wapienna jaskinia krasowa Raj w Chęcinach (woj. świętokrzyskie), jedno ze stanowisk Geoparku Świętokrzyskiego, 30 bm. Jaskinia powstała prawdopodobnie około 360 mln lat temu. PAP/Piotr Polak

    Geolog: skały to nie tylko obiekt badań, ale zapis klimatu i historia planety

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera