Podczas dnia otwartego, który warszawska <a title="http://www.sggw.waw.pl/">Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego</a> (SGGW) organizuje <strong>25 lutego</strong> można się dowiedzieć, jakie przedmioty wybrać na maturze i jakie kierunki oferuje najstarsza i największa uczelnia rolnicza w Polsce.
"Będzie można zwiedzać sale wykładowe i obiekty sportowe. Przewidziane są także spotkania młodzieży z rektorem prof. Tomaszem Boreckim oraz prorektorem ds. dydaktyki prof. Krystyną Gutkowską i dziekanami poszczególnych wydziałów" - informuje rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk.
Uczniowie i ich rodzice uzyskają także informacje o uczelnianych kursach przygotowawczych do egzaminu na SGGW.
"W tym roku KURSAR (www.kursar.pl) proponuje kilka rodzajów zajęć dokształcających. W marcu i kwietniu będą prowadzone weekendowe kursy wiosenne, a na czerwiec, tuż przed ważnymi dla młodzieży egzaminami, KURSAR przygotował intensywne, codzienne kursy, trwające tydzień. Ich zadaniem jest ukierunkowanie wiedzy na egzaminy maturalne wstępne na studia" - wyjaśnia rzecznik.
Kursy przygotowawcze prowadzone są z biologii, matematyki, chemii, geografii, historii, fizyki, rysunku i języka polskiego.
Jak przypomina Krzysztof Szwejk, dni otwarte, kursy przygotowawcze i dni SGGW są częścią oferty edukacyjnej i promocyjnej skierowanej bezpośrednio do uczniów szkół średnich.
"Dzięki tak ukierunkowanej kampanii informacyjnej, młodzież szkół średnich może się dowiedzieć, jakie przedmioty zdawać na maturze, żeby dostać się na SGGW, jakie są zasady rekrutacji na studia, jaki kierunek wybrać oraz jakie ważne zmiany dla studentów wprowadziła nowa ustawa o szkolnictwie wyższym" - mówi.
SGGW ukończyło już ponad 100 tysięcy absolwentów. Obecnie na 23 kierunkach studiuje 24 tysiące osób. SGGW oferuje swoim studentom nowoczesny kampus i obiekty sportowe, m.in. krytą pływalnię, halę do tenisa, kort tenisowy, ujeżdżalnia ze stajnią oraz budynek dydaktyczno-sportowy, a także budynek do zajęć z hipnoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. BSZ
PAP - Nauka w Polsce, Bogusłąwa Szumiec-Presch
reo
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.