Urodził się pierwszy na świecie genetycznie zmodyfikowany byk

Pierwszy na świecie zmodyfikowany genetycznie byk urodził w prywatnym laboratorium firmy Biosidus w Argentynie - poinformowali przedstawiciele firmy.

\"Byczek urodził się 7 grudnia i nazywa się Pampero\" - potwierdził pracownik laboratorium Biosidus. Byk został poczęty na skutek skrzyżowania byka reproduktora i sklonowanej krowy.

Do materiału genetycznego byczka wprowadzono gen kodujący ludzki hormon wzrostu. Zdaniem naukowców, pozwoli to stworzyć hodowlę krów, które wraz z mlekiem będą produkowały ten hormon. CHL/ JJJ

* * *

Pełny tekst artykułu został opublikowany na stronach Serwisu Naukowego PAP http://nauka.pap.net.pl

25 grudnia 2004

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera