Jakub Growiec ze GŁOWY DO ANALIZ
Podczas środowego finału młodzi ekonomiści w ramach \"Testu wiedzy gospodarczej\" odpowiedzieli na 60 pytań z zakresu makro- i mikroekonomii, finansów przedsiębiorstw, inwestycji giełdowych i wiedzy o społeczeństwie. W jury zasiedli naukowcy z kilku polskich uczelni.
Zwycięzca Jakub Growiec otrzymał nagrodę w wysokości 20 tys. złotych, ufundowaną przez firmę Accenture http://www.accenture.com/poland (dawny Arthur Andersen).
Growiec jest już absolwentem SGH i pracownikiem naukowym uczelni (asystent w Instytucie Ekonometrii). Ukończył już kierunek \"ekonomia\", studiuje jeszcze na kierunku \"metody ilościowe i systemy informacyjne\". Poza tym jest studentem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim http://www.uw.edu.pl
Drugie miejsce w konkursie zajął Piotr Lizukow, który w czwartek w SGH będzie bronił pracę magisterską na kierunku \"stosunki międzynarodowe ekonomiczne\" (studiuje również na kierunku \"finanse i bankowość\").
Trzecie miejsce przypadło absolwentce SGH Marcie Styrc, która obecnie pracuje naukowo w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych http://www.ipiss.com.pl/
Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odbędą w nagrodę bezpłatne studia podyplomowe na SGH.
MŁODZI EKONOMIŚCI NA RYNKU
\"To prestiżowy konkurs i z pewnością zajęcie w nim wysokiego miejsca wzmocni pozycję młodego ekonomisty na polskim rynku pracy\" - mówi koordynator konkursu, dr Krzysztof Piech z SGH.
Konkurs, przeznaczony dla studentów trzeciego, czwartego i piątego roku studiów, odbył się w SGH po raz pierwszy. Kwalifikacje trwały od ubiegłego roku. Zachęceni poziomem wiedzy uczestników organizatorzy planują już kolejne edycje.
Jednym z etapów kwalifikacji do finału była praca pisemna na temat sytuacji ekonomicznej Polski po wstąpieniu do Unii Europejskiej.
\"Choć nadesłano mniej prac niż się spodziewaliśmy, poziom wielu z tych, które otrzymaliśmy, był zaskakująco wysoki\" - ocenia dr Piech.
Konkurs zorganizowały:
Szkoła Główna Handlowa,
Polskie Towarzystwo Ekonomiczne http://www.pte.pl/ (Oddział Warszawski),
Akademia Ekonomiczna w Poznaniu http://www.ae.poznan.pl/
Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych http://www.fundacja.edu.pl/
Uniwersytet Gdański http://www.univ.gda.pl/
Uniwersytet Szczeciński http://www.us.szc.pl/
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski http://www.uwm.edu.pl/
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania http://www.vizja.edu.pl/
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania http://www.wsiz.rzeszow.pl/ w Rzeszowie
oraz Zachodniopomorska Szkoła Biznesu http://www.zpsb.szczecin.pl/
PAP - Nauka w Polsce, Joanna Poros
16 grudnia 2004
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.