Na Politechnice Wrocławskiej powstało Centrum Informacji dla Naukowców

Regionalne Centrum Informacji dla Naukowców otwarto w czwartek na Politechnice Wrocławskiej. http://www.pwr.wroc.pl Centrum, przeznaczone przede wszystkim dla zagranicznych badaczy rozpoczynających pracę na wrocławskich uczelniach, pomoże im w rozpoczęciu życia w nowym miejscu. Będzie także pomagało naukowcom polskim.

Wrocławskie centrum jest jednym z dziesięciu, które tworzą Polską Sieć Centrów Informacji dla Naukowców. http://www.eracareers-poland.gov.pl/ Stworzone zostało z inicjatywy Komisji Europejskiej i Ministerstwa Nauki i Informatyzacji. W programie, poza krajami Unii Europejskiej, uczestniczą także m.in. Turcja, Szwajcaria, Rumunia, Bułgaria i Norwegia.

UŁATWIAJĄ START W NOWYM MIEJSCU

\"Chodzi o takie informacje, które ułatwiają życie w nowym miejscu zamieszkania, począwszy od znalezienia mieszkania i szkoły dla dzieci po kursy językowe\" - mówi szefowa wrocławskiego centrum, Monika Polińska.

Polscy badacze będą mogli uzyskać pomoc w zorganizowaniu wyjazdów zagranicznych, znalezieniu pracy w innych krajach, pozyskiwaniu stypendiów naukowych i środków na badania.

\"Naukowcy polscy mogą liczyć na pomoc w przy tworzeniu wniosków. Wiemy dobrze, z jakich powodów takie aplikacje są najczęściej odrzucane\"- przekonuje Monika Polińska.

STYPENDIA I ZAGRANICZNI PRACOWNICY

Z centrum będą również korzystały instytucje badawcze, które mogą liczyć na pomoc w kwestii przyjmowania zagranicznych pracowników i dostępnych stypendiów.

Pod adresem www.eracareers-poland.gov.pl znajduje się strona internetowa, na której umieszczone są wszelkie informacje na temat centrum.

PAP - Nauka w Polsce, Urszula Małecka

19 listopada 2004

reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Konferencja o przyszłości europejskiego lotnictwa po raz pierwszy w Polsce

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Sankowski: Instytut Badawczy IDEAS wpisany do KRS; może zacząć działać

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera