"Aborygeni - historia i teraźniejszość" - inauguracja Podwieczorków Naukowych w PAP

aborygen.jpg
aborygen.jpg

<p><strong>Antropolog i misjonarz, który przez dwadzieścia lat prowadził badania ludów Papui-Nowej Gwinei i Australii, dr Wojciech Bęben, poprowadzi 4 listopada wykład &quot;Aborygeni - historia i teraźniejszość&quot; w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej&nbsp; w Warszawie.</strong> Wykład ten zainauguruje cykl spotkań &quot;Podwieczorek Naukowy w PAP&quot;.</p>

BAGAŻ DOŚWIADCZEŃ

Dr Bęben - ksiądz katolicki i naukowiec w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego  spędził w rejonie Australii i Oceanii ponad 20 lat.

Prowadzi badania antropologiczne nad tamtejszą ludnością: jej tradycyjnymi wierzeniami, moralnością i etyką, językami, prawem zwyczajowym, poglądami kosmologicznymi, sztuką, architekturą i medycyną ludową.

Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim  (dyplom magistra z etnologii), Akademii Teologii Katolickiej http://www.uksw.edu.pl w Warszawie (licencjat i magisterium z misjologii, doktorat na Wydziale Teologicznym), Uniwersytecie Warszawskim  doktorat na Wydziale Historycznym).

Przez kilkanaście lat wykładał antropologię w The Melanesian Institute for Pastoraland Socio-Economic Service w Goroka w Papui-Nowej Gwinei (przez cztery lata kierował tam Katedrą Instytutu Antropologiczno-Misjologicznego).

***

Wykład dr. Bębna inaugurujący "Podwieczorki Naukowe w PAP" odbędzie się 4 listopada o g. 16.00 w Centrum Prasowym PAP na ul. Brackiej 6/8.

PAP - Nauka w Polsce, Joanna Poros

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 17.04.2025. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie, 17 bm. Temat spotkania: Podpisanie Porozumienia na realizację projektu „Sciense4Business-Nauka dla Biznesu” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. (ad) PAP/Radek Pietruszka

    EKG/ Minister nauki: przyszłość należy do tych, którzy chcą się uczyć cały czas

  • Fot. Adobe Stock

    Zmarła dr Magdalena Łaptaś - ceniona historyczka sztuki i archeolożka

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera