Studenci z Warszawy zyskali możliwość realizacji pomysłów na prowadzenie własnego biznesu dzięki otwartemu w czwartek w Warszawie Akademickiemu Inkubatorowi Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego http://www.sggw.edu.pl
OGÓLNOPOLSKA SIEĆ
Warszawski inkubator jest jednym z dziesięciu http://www.inkubatory.pl/ powstających w całej Polsce z inicjatywy Studenckiego Forum Business Centre Club http://sfbcc.org.pl/ (BCC) we współpracy z uczelniami i Konwentem Młodych \"Przedsiębiorczość ponad podziałami\", powołanym wspólnie przez 33 organizacje studenckie reprezentujące ponad 1 mln studentów z całej Polski.
Poza SGGW, w stolicy powstają także inkubatory przedsiębiorczości na Uniwersytecie Warszawskim http://www.uw.edu.pl i w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania http://www.wsisiz.edu.pl/
Sieć inkubatorów na uczelniach w Polsce ma ułatwiać młodym ludziom start w biznesie. W efekcie ma powstać kilkaset nowych firm, zakładanych przez młodych Polaków.
W trwającej obecnie pierwszej edycji konkursów na biznesplany (która kończy się 30 listopada) w Polsce, w sieci inkubatorów możliwość realizacji pomysłów na biznes otrzyma około 200 studentów.
\"Mogą to być większe firmy internetowe, ale też przedsięwzięcia drobne, np. bindowanie czy poprawianie prac magisterskich\" - mówi wiceprzewodniczący Studenckiego Forum BCC Jacek Aleksandrowicz.
Kolejne konkursy będą ogłaszane na początku kolejnych semestrów.
Do realizacji zostaną dopuszczone najlepsze pomysły na biznes, które zostaną nagrodzone w regionalnym konkursie. Wyłonią je Rady Inkubatorów.
NIE MUSISZ ZAKŁADAĆ FIRMY
Student-autor zwycięskiego projektu nie musi zakładać firmy, w związku z czym nie musi ponosić opłat i kosztów rozliczeniowych związanych np. z jej założeniem.
Wystarczy, że zawrze umowę z dyrekcją inkubatora, dzięki czemu może działać jako wolontariusz, przygotowując się do założenia i rozwinięcia własnego interesu, otrzymując zarobione w ten sposób pieniądze, jeśli jego pomysł \"chwyci\" na rynku.
Projekt dofinansowują środki Narodowego Banku Polskiego http://www.nbportal.pl oraz Ministerstwa Gospodarki i Pracy http://www.mgip.gov.pl. Honorowo patronuje mu Minister Gospodarki i Pracy oraz Minister Edukacji Narodowej i Sportu http://www.menis.gov.pl
PAP - Nauka w Polsce, Anna Zdolińska
21 października 2004
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.