Absolwenci prawa UW odebrali dyplomy

Pierwsi od momentu wejścia Polski do UE absolwenci prawa odebrali w środę na Uniwersytecie Warszawskim dyplomy ukończenia studiów. \"Podchodźcie do prawa z wielką powagą\" - zaapelował do nich minister Włodzimierz Cimoszewicz.

W roku akademickim 2003/2004 Wydział Prawa i Administracji UW http://www.wpia.uw.edu.pl/ ukończyło ponad 800 absolwentów, z czego około 750 - na kierunku prawo, pozostali - na kierunku administracja.

Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w ogrodach biblioteki UW. Najlepszym studentom gratulowali i wręczali dyplomy: marszałek Senatu Longin Pastusiak oraz minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz.

W czasie uroczystości prymusi odebrali nagrody, m.in. roczne subskrypcje komputerowych programów (m.in. LexPolonica Maxima, LexPolonica Prima, LEX Omega), książki oraz trzymiesięczny staż w jednej z kancelarii prawniczych.

Podczas uroczystości minister Cimoszewicz, który jest absolwentem wydziału prawa UW, mówił pozytywnie na temat zmian, jakie zaszły w Polsce w ostatnich latach, ale z pewnymi zastrzeżeniami.

\"Mam oczywiście świadomość rozmaitych niedostatków, gdy chodzi o kulturę prawną w naszym społeczeństwie, a także we władzach publicznych, gdy chodzi o świadomość prawną w procesie tworzenia prawa\" - zaznaczył.

Poprosił młodych prawników, by do prawa podchodzili z wielką powagą. \"Nasz kraj nigdy nie będzie w pełni stabilny, w pełni przewidywalny, w pełni przyjazny dla wszystkich obywateli, jeżeli nie będzie traktował prawa z ogromną powagą\" - podkreślił.

Jak zaznaczył Longin Pastusiak, Polska potrzebuje prawników - i to nie tylko w systemie wymiaru sprawiedliwości, ale także w organach państwa polskiego, w samorządach, w parlamencie.

\"Gdyby w parlamencie polskim było więcej prawników, to kultura prawna byłaby wyższa, poziom legislacji byłby lepszy i mielibyśmy lepiej stanowione prawo\" - uznał.

* Nauka w Polsce - Anna Zdolińska *

30 czerwca 2004

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera