Europejska Fundacja Kosmiczna nagrodzona za promowanie nauk o kosmosie i nauk STEM/STEAM

Fot: PAP/Stach Leszczyński
Fot: PAP/Stach Leszczyński

„Europejska Fundacja Kosmiczna organizuje od ponad 10 lat jedno z największych wydarzeń w robotycznych zawodach kosmicznych, jakie mamy na świecie” – mówi dr Anna Łosiak z Europejskiej Fundacji Kosmicznej, nagrodzonej w XX edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Instytucja.

Kapitula konkursu Popularyzator Nauki nagrodziła Europejską Fundację Kosmiczną, za "promowanie nauk o kosmosie i nauk STEM/STEAM poprzez organizowanie wydarzeń popularnonaukowych, warsztatów, szkoleń, hackatonów i konkursów". Kapituła zwróciła uwagę na "ogromny zasięg tych działań i budowanie społeczności zainteresowanej kosmosem".

„Co roku aplikuje do nas ponad 100 zespołów. Przyjeżdża na finał 25, a to nadal jest około 500 rożnych ludzi, różnych zawodników dosłownie z całego świata” – powiedziała Anna Łosiak. „Co roku dzięki temu możemy również przekazać bardzo dużo praktycznych informacji na temat technologii kosmicznych i wykształcić, co najważniejsze, nowe pokolenia ludzi, którzy - miejmy nadzieję - założą stałe miasta na powierzchni Księżyca” – dodała.

„Rozwijanie technologii, otwieranie się na marzenia jest jedną sferą naszej działalności, ale jakby odbijając się od tej kreatywności i planowania, co zrobimy nowego, jak możemy wszystko polepszyć, chcemy tu pokazać, jak można wykorzystać wszystkie technologie kosmiczne tu, na Ziemi. Jak można w różnych dziedzinach naszego życia, w różnych dziedzinach przemysłu, wykorzystywać te technologie” – powiedziała powiedziała dr Anna Karahan z Europejskiej Fundacji Kosmicznej.

„Dzięki temu organizujemy różne konkursy związane z tym, dając młodym ludziom możliwość nauczenia się, jak na przykład wykorzystywać dane satelitarne do obserwacji swoich regionów, swoich miast” – dodała.

Nauka w Polsce

bsz/ bar

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Prof. Koji Murata, twórca drewnianego satelity, z wykładem na seminarium CBK PAN

  • fot. materiały prasowe

    Pokaz "2001: Odysei kosmicznej" z komentarzem naukowym - we wtorek w Krakowie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera