Książka prof. Andrzeja Grzybowskiego o AI w okulistyce przetłumaczona na chiński

Książka prof. Andrzeja Grzybowskiego pt. „Artificial Intelligence in Ophthalmology” została przetłumaczona na język chiński. To kompleksowe opracowanie dotyczące roli sztucznej inteligencji w nowoczesnej okulistyce.

 

Książka "Artificial Intelligence in Ophthalmology" dotyczy roli sztucznej inteligencji w nowoczesnej okulistyce, łącząc treści medyczne, technologiczne i sztuczną inteligencję, która już teraz rewolucjonizuje sposób diagnozowania i leczenia chorób oczu.

"Chiny są globalnym liderem w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, a jednocześnie chiński rynek wydawniczy jest znany z niezwykle hermetycznego charakteru. Wydanie tłumaczenia na ten język jest nie tylko prestiżowym wydarzeniem, ale również świadectwem wysokiej wartości merytorycznej książki i badań prowadzonych przez autora" - podkreśla w prasowym komunikacie Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, założona przez profesora Andrzeja Grzybowskiego.

Prof. Andrzej Grzybowski to światowej klasy ekspert w dziedzinie okulistyki, który według rankingu ScholarGPS plasuje się na 8. miejscu na świecie wśród naukowców z tej specjalizacji (Ophthalmology | Poland | ScholarGPS). Od wielu lat prowadzi badania nad wykorzystaniem technologii AI w okulistyce. Tylko w 9 miesiącach 2024 roku napisał 19 artykułów naukowych poruszających tę tematykę (Grzybowski A artificial intelligence - Search Results - PubMed).

Założył m.in. The International AI in Ophthalmology Society. Jest to towarzystwo, które ma integrować zarówno pracowników ochrony zdrowia, jak i informatyków, aby dzielić się ważnymi inicjatywami, wiedzą naukową oraz praktycznymi zastosowaniami sztucznej inteligencji w okulistyce. Ma również wspierać regulacje prawne chroniące odpowiedzialne wprowadzenie AI do opieki zdrowotnej.

Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera