Uczelnie i instytucje

UW chce przyjąć na studia 26 palestyńskich studentów

 Warszawa, 15.02.2024. Brama główna Uniwersytetu Warszawskiego. PAP/ Albert Zawada
Warszawa, 15.02.2024. Brama główna Uniwersytetu Warszawskiego. PAP/ Albert Zawada

Uniwersytet Warszawski chce przyjąć na studia 26 palestyńskich studentów. "Miejsce mamy dla wszystkich, ale od tego. czy przejdą procedury bezpieczeństwa zależeć będzie, ilu z nich faktycznie podejmie studia” – przekazała PAP rzeczniczka prasowa UW Anna Modzelewska.

„Mając na uwadze sytuację na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza wpływ działań wojennych na życie ludności cywilnej, Uniwersytet chce umożliwić realizację studiów studentom z Palestyny, którzy pragną kontynuować swoją edukację” – napisano w komunikacie prasowym przesłanym PAP.

Nazwiska 26 studentów wskazała Ambasada Palestyny w Warszawie. Teraz trwa proces weryfikacji wszystkich osób przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo.

„Naszym zasadniczym celem jest zaoferowanie osobom doświadczonym działaniami wojennymi możliwości nauki, natomiast aby to zrobić, konieczny jest proces zgodny z przepisami, z zachowaniem bezpieczeństwa. Uniwersytet Warszawski pozostaje w tym zakresie w bezpośrednim kontakcie z Ambasadą Palestyny, Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego” – czytamy w komunikacie.

„Wierzymy, że umożliwienie studentom z Palestyny kontynuowania nauki na Uniwersytecie Warszawskim to wyraz naszej solidarności oraz wkład w budowanie lepszej przyszłości, opartej na edukacji i wzajemnym szacunku” – powiedział rektor UW Alojzy Z. Nowak, cytowany w informacji prasowej. Dodał też, że „Uniwersytet Warszawski od wieków stoi na straży wartości takich jak wolność myśli, równość szans i otwartość na różnorodność. Jest on miejscem, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje i dzielić się poglądami, nawet trudnymi”.(PAP)

Urszula Kaczorowska

uka/ bar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Sejmowe komisje za ratyfikacją porozumienia w sprawie programu wymiany uniwersyteckiej

  • 25.03.2021. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Politechnika Rzeszowska i Collins Aerospace podpisały umowę, będą wspólnie kształcić studentów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera