Od czwartku w Gdańsku IV Kongres Młodej Nauki

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

W czwartek w Gdańsku rozpocznie się IV Kongres Młodej Nauki. Wydarzenie, na które wpłynęło 400 zgłoszeń z 80 instytucji z całej Polski, to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń między środowiskiem naukowym a sektorem biznesu - poinformowali organizatorzy.

Kongres organizuje Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej. Wezmą w nim udział młodzi naukowcy, doświadczeni wykładowcy i badacze oraz przedstawiciele biznesu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 11-13 lipca, a jego współorganizatorami są wszystkie uczelnie wchodzące w skład Związku Uczelni Fahrenheita, a więc Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

"Kongres Młodej Nauki to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń między światem nauki a sektorem biznesowym, promująca interdyscyplinarne podejście do badań i innowacji. (...) Podczas trzech dni spotkań, uczestnicy będą mieli okazję do dyskusji na interesujące ich tematy i poszerzenia swojej wiedzy czy zdobycia nowych kompetencji" - zapowiada UG w przesłanym komunikacie.

W dniu otwarcia uczestnicy będą mogli wziąć udział w panelu nt. odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw (CSR), akademii i inicjatyw społeczności. Prelegentami i uczestnikami dyskusji jednocześnie będą dr hab. Anna Dziadkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Elis Textile Service prof. UG, Łukasz Neumann oraz autor i koordynator ogólnopolskiego projektu społecznego "Młodzież w Centrum" Grzegorz Neumann.

W drugim panelu plenarnym pt. „Ewaluacja kształcenia w Szkołach Doktorskich w Polsce” wezmą udział m.in.: rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przewodnicząca KRUP prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska, przewodniczący Rady Uniwersytetu Gdańskiego dr hab. Dominik Antonowicz, prof. UMK, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów mgr Michał Klimczyk oraz wiceprzewodnicząca Rady Młodych Naukowców mgr Mariola Pirek.

Jak wskazano w komunikacie, podczas Kongresu, wielokrotnie podnoszone będą kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem. Z tej przyczyny organizatorzy zdecydowali się na zapewnienie uczestnikom wegańskich posiłków.

Program wydarzenia znajduje się tutaj.

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera