Uczelnie i instytucje

Konin/ Zatrzymany rektor WSKM: deklaruję współpracę z prokuraturą

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Jestem niewinny, deklaruję pełną współpracę z prokuraturą – poinformował w oświadczeniu przekazanym mediom rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie Marek Waszkowiak. Zgodził się na publikację swojego nazwiska i wizerunku.

„Jestem niewinny, złożyłem wyjaśnienia, deklaruję pełną współpracę z prokuraturą” – poinformował w oświadczeniu przekazanym w czwartek mediom Waszkowiak. Rektor WSKM w Koninie zgodził się też na publikację swojego nazwiska i wizerunku.

Waszkowiak był jednym z trzech zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA w czwartek mężczyzn. Jak poinformował w komunikacie na platformie X rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński, zatrzymania dokonane zostały w sprawie wręczania korzyści majątkowych dyrektorowi Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Dodał, że działania służb miały związek ze śledztwem w sprawie nielegalnego handlu dyplomami przez uczelnię niepubliczną Collegium Humanum.

70-letni Waszkowiak to były prezydent Konina. Sprawował tę funkcję od 1990 do 1994 r. W latach 1997-2001 i 2005-2007 był senatorem z ramienia AWS i PiS. Od 2010 do 2024 r. był trzykrotnie wybierany na miejskiego radnego z list PiS. W tegorocznych wyborach ubiegał się ponownie o mandat z list KWW Jakuba Eltmana – Wasz Konin, ale nie został wybrany.

Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich to działająca od 2007 r. niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Koninie. Jej założycielem jest stowarzyszenie Kadry dla Konina. Jego prezesem jest Waszkowiak. (PAP)

Bartosz Skonieczny

bsk/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Wrocław/ Dolnośląskie Centrum Onkologii z prestiżowym certyfikatem

  • Fot. Adobe Stock

    Uniwersytet Medyczny w Łodzi: na kierunku lekarsko-dentystycznym 16 chętnych na miejsce

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera