Już w środę poznamy laureatów Nagród Fundacji Uniwersytet Dzieci

Warszawa, przedstawicielki Fundacji Uniwersytet Dzieci, m.in. prezes Bogusława Łuka (L) podczas gali finałowej 19. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2023(mr) PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, przedstawicielki Fundacji Uniwersytet Dzieci, m.in. prezes Bogusława Łuka (L) podczas gali finałowej 19. edycji konkursu Popularyzator Nauki 2023(mr) PAP/Radek Pietruszka

Już w środę poznamy laureatów Nagród Fundacji Uniwersytet Dzieci za rok akademicki 2023/2024. Nagroda ta przyznawana jest najlepszym - spośród kilkuset wykładowców i specjalistów - za rozbudzenie w dzieciach pasji do zdobywania wiedzy oraz wyjaśnianie nauki w eksperymentalny sposób.

Podczas gali, która odbędzie się w Warszawie, wyróżnienia otrzymają naukowcy, badacze i wykładowcy z całej Polski, którzy prowadzili w roku akademickim 2023/2024 seminaria, warsztaty lub wykłady na Uniwersytecie Dzieci. Laureaci zostaną wybraniu w oparciu o wartość dydaktyczną, naukową i popularyzatorską ich zajęć, a także opinie studentów.

Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone w środę (5 czerwca) o 17.30. Patronem medialnym uroczystości jest serwis Nauka w Polsce.

Fundacja Uniwersytet Dzieci działa pod patronatem wielu uczelni, m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest laureatką nagrody Popularyzator Nauki 2023, przyznawanej przez serwis Nauka w Polsce, który jest wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej.

Przez lata Uniwersytet Dzieci nawiązał szereg współprac z akademikami w całej Polsce. "Z serdecznością i ciekawością podejmują się współpracy z nami, ale też ze strachem: czy sobie poradzę. Jednak idea, wdzięczność dzieci i poczucie, że ta praca ma sens, są bardzo motywujące dla naukowców" - zaznaczała dyrektor programowa Uniwersytetu Dzieci Monika Zwierko-Odachowska we wcześniejszej rozmowie z serwisem Nauka w Polsce.

Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Młodzi polscy fizycy z medalem na międzynarodowym turnieju

  • Fot. Adobe Stock

    Dwóch polskich matematyków z Nagrodą Europejskiego Towarzystwa Matematycznego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera