Uczelnie i instytucje

Monika Kallista pierwszą kobietą na stanowisku Kanclerza PAN

07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka
07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

Premier powołał we wtorek Monikę Kallistę na stanowisko Kanclerza PAN. Funkcję tę będzie pełnić do końca kadencji 2023–2026.To pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku - poinformowała Polska Akademia Nauk.

Kanclerz jest jednym z organów Akademii - kieruje bieżącą działalnością Kancelarii PAN. Do jego kompetencji należą sprawy administracyjne, finansowe, gospodarcze oraz dotyczące nieruchomości. Za swoje działania odpowiada przed prezesem PAN.

Kanclerza powołuje prezes Rady Ministrów na wniosek prezesa PAN. Kanclerz sprawuje funkcję przez 4 lata, a jego kadencja odpowiada kadencji prezesa PAN.

Jak podano w komunikacie na stronie PAN, Monika Kallista ma wykształcenie prawnicze.

Do tej pory współpracowała m.in. z InPost; Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej; Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A.; PGNiG S.A.; PricewaterhouseCoopers, gdzie była odpowiedzialna za współpracę z firmą Intel i nadzór nad międzynarodowymi zespołami w biurach PwC w 31 krajach.

Od 2023 r. była dyrektorką Biura Organizacyjnego PAN.(PAP)

Nauka w Polsce

agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera