Katowice/ Przedłużono nabór aktywności do 8. Śląskiego Festiwalu Nauki

26.01.2020 PAP/Andrzej Grygiel
26.01.2020 PAP/Andrzej Grygiel

Organizatorzy 8. Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach przedłużyli do 12 maja nabór propozycji do programu wydarzenia. Za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który został udostępniony na stronie internetowej festiwalu, można nadsyłać propozycje np. wykładów, warsztatów, pokazów czy wystaw.

Nabór podzielony jest na sześć ścieżek, które wyznaczono dla Katowic jako Europejskiego Miasta Nauki 2024. Są to: klimat i środowisko, zdrowie i jakość życia, przemysł przyszłości, innowacje społeczne, dziedzictwo przemysłowe i kulturowe oraz kreacja i krytyka.

8. Śląski Festiwal Nauki odbędzie się od 7 do 9 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zwieńczy on cały rok obchodów przyznania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024. Stolica woj. śląskiego otrzymała ten tytuł jako pierwsze miasto z Europy Środkowo-Wschodniej. Za przygotowanie programu obchodów odpowiada Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki, składające się z siedmiu regionalnych uczelni publicznych. Rok 2024 podzielono na 50 tematycznych tygodni, podczas których z różnych perspektyw prezentowane są wybrane zagadnienia.(PAP)

Nauka w Polsce, Julia Szymańska

jms/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rejestracja na 20. Lubelski Festiwal Nauki – od środy

  • 11.03.2022 PAP/Albert Zawada

    Śląskie/ Uczniowie ze szkoły w Pyskowicach zostali laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera