Uczelnie i instytucje

Straż pożarna: pożar uczelni w Gorzowie Wlkp. opanowany; straty są ogromne

Gorzów Wielkopolski, 12.04.2024. Pożar budynku gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża, 12 bm. Ogień objął cały dach budowli (ad) PAP/Lech Muszyński
Gorzów Wielkopolski, 12.04.2024. Pożar budynku gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża, 12 bm. Ogień objął cały dach budowli (ad) PAP/Lech Muszyński

Strażacy opanowali pożar Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Z ogniem walczyło 21 jednostek straży. Spłonął cały dach i trzecie piętro. Straty są ogromne - powiedział PAP mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Pożar dachu Akademii im. Jakuba z Paradyża wybuchł w piątek około południa. W ogniu stanął dach uczelni. W akcji gaśniczej udział wzięło łącznie 21 zastępów straży pożarnej.

Strażacy poinformowali, że ogień został opanowany. "Spłonął dach o powierzchni 1,5 tysiąca metrów kwadratowych" – powiedział mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. "Spalone zostało również całe trzecie piętro akademii. Straty po pożarze są ogromne" - dodał.

Podczas pożaru doszło do wypadku. "Belka stropowa zerwała się i runęła na jednego ze strażaków uderzając go w ramię" – przekazał mł. bryg. Kaniak. Na szczęście strażakowi nie stało się nic poważnego, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - wyjaśnił.

Przyczyna pożaru uczelni nie jest jeszcze znana. Będzie ją ustalać policja, w tej sprawie wypowie się też biegły z dziedziny pożarnictwa.(PAP)

pij/ jann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Polska Komisja Akredytacyjna do 13 czerwca zakończy ocenę nowych kierunków lekarskich

  • Szczecin, 26.02.2021. Uniwersytet Szczeciński - budynek Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Dziewięć nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim; rozpoczęła się rekrutacja

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera